Dieta przed ślubem

Dieta przed ślubem

Sekrety Diety > Czytelnia > Artykuły > Dieta przed ślubem

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
  Dieta przed ślubem

Anoreksja przedślubna

 
Kto nie chce wyglądać wyjątkowo w dniu ślubu? Kto nie marzy o pięknej, smukłej sylwetce, którą zdobi modna suknia lub drogi garnitur? Przygotowania do ślubu trwają często miesiącami, wśród punktów "do zrobienia" warto uwzględnić dietetyczne przygotowanie do ślubu, szczególnie jeżeli naszym celem jest zrzucenie kilku kilogramów.

 
Czy wiecie, że ostatnio zaczęto posługiwać się terminem "anoreksja przedślubna"? To dziwne zjawisko coraz częściej obserwowane jest u kobiet, niekiedy i u mężczyzn, którzy w wirze przygotowań do ślubu decydują się na drakońskie diety by w dniu ślubu zabłysnąć niczym znani celebryci i wyglądać olśniewająco na zdjęciach ślubnych. Niestety trzeba wiedzieć, że tego typu zabiegi zawsze odbijają się na naszym zdrowiu, kondycji i niestety również sylwetce. Waga szybko powraca do tej sprzed diety, a często w szalonym wirze podróży poślubnej, gdy małżonkowie pozwalają sobie na więcej, waga przebija tę startową.

Ile mogę schudnąć do ślubu?

 
Tymczasem warto zrobić przeliczenie. Matematyczne, chłodne i realne. Ile chcę schudnąć? czy moje chęci są realne? Jeżeli tak to ile czasu mi to zajmie?
Załóżmy, że celem jest 10 kg. Tydzień przy dużej motywacji powinien owocować średnim spadkiem 0,5 kg, czyli miesiąc to 2 kilogramy. Zatem na realizację mojego celu muszę sobie dać 5 miesięcy plus przynajmniej 2 miesiące na stabilizację, bo tak jak wspominałam rozluźnienie po ślubie i nieustabilizowana waga to najgorsze co możemy sobie zafundować na start nowej drogi życia.

 
Nie wystarczy zdecydować się na dietę, trzeba zrobić to mądrze. Zadbać o profesjonalne wsparcie, przygotować się psychicznie i logistycznie. Najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie dietetyka, który na bieżąco będzie śledził postępy i reagował w odpowiedni sposób, wspierał gdy pojawi się kryzys, ale również powstrzymywał nasze ego, gdy próbujemy przechytrzyć naturę.

Czy Sekrety Diety mogą pomóc?

 
Nasza poradnia dietetyczna Sekrety Diety działa od ponad 5 lat, mamy wiedzę popartą studiami w zakresie dietetyki i doświadczenie niezbędne do kompleksowego poprowadzenia Cię przez okres odchudzania i stabilizacji wagi. Oferujemy swoją pomoc zarówno w cztery oczy w gabinecie w Warszawie, jak również przez internet. Niezależnie od tego czy zdecydujesz się odwiedzić nas na miejscu, czy zamówić dietę przez internet, możesz mieć pewność, że dieta ułożona przez jednego z naszych dietetyków przyniesie porządany efekt.

Autor: mgr inż. Karolina Jaworska
dietetyk
Masz pytania?
Napisz do nas: poradnia@sekretydiety.pl
lub zadzwoń: 505-441-521Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik