Sekrety Diety - kiwi - wymiennik owocowy

Kiwi - wymiennik owocowy - 50kcal

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Talerz porcji 50kcal
Album Kolorowych Wymienników to niezastąpione narzędzie podczas stosowania diety odchudzającej, które w obrazowy sposób prezentuje kaloryczność wielu produktów spożywczych.

Średnica każdego prezentowanego na zdjęciach talerza wynosi 20cm - jest to typowy "talerz śniadaniowy", zaś sfotografowane szklanki to typowe naczynia o pojemności 250ml.

Zdjęcie porcji - 50kcal

kiwi 50kcal

Opis porcji ze zdjęcia - wymiennik

kaloryczność: 50 kcal
masa: 90g
miara domowa: 1 sztuka
prozdrowotność: prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 prozdrowotność 3 
Kiwi zaliczane jest do najzdrowszych owoców na świecie. Zawiera szczególnie dużo witaminy C, która wzmacnia odporność oraz jest cennym antyoksydantem niezbędnym w usuwaniu z organizmu wolnych rodników o działaniu rakotwórczym. Dodatkową zaletą jest fakt, że nawet po wielomiesięcznym przechowywaniu w owocach nie następują znaczące straty tego związku, dzięki czemu możemy bez obaw kupować owoce przechowywane przez dłuższy czas w magazynach. Kiwi bogate jest również w kwasy organiczne, witaminę E, witaminy z grupy B, fosfor i żelazo. Posiada również znaczne ilości potasu regulującego gospodarkę wodno-elektronową oraz wapnia ważnego dla kości i układu nerwowego. Obecny w owocach błonnik reguluje pracę jelit i zmniejsza wchłanianie "złego cholesterolu".

Dzięki dużej zawartości witamin, zwłaszcza witaminy C spożywanie tych owoców zalecane jest w przypadku grypy i przeziębień. Pomagają również zwalczać różnego typu infekcje. Dzięki obecnym w owocach kiwi glikozydom nasercowym pomagają zapobiegać nerwicom i poprawiać samopoczucie. Wspomniana wcześniej witamina C działa również odżywczo na męskie nasienie, dlatego kiwi warto polecić mężczyznom chcącym w najbliższym czasie zostać ojcem.

Kiwi ma działanie moczopędne, dzięki czemu przyspiesza oczyszczanie organizmu z nadmiaru sodu. W tradycyjnej chińskiej medycynie stosowane było w leczeniu nowotworów żołądka i sutka.

Dzięki dość dużej zawartości wody i kwaskowatemu smakowi kiwi działają orzeźwiająco. Są owocami niskokalorycznymi, wykorzystywanymi często jako składnik diet odchudzających. Oryginalny kolor tych owoców sprawia, że są doskonałym dodatkiem do wielu potraw, m.in. sałatek owocowych i deserów. Świeże owoce kiwi nie nadają się do galaretek, ponieważ zawarte w nich enzymy utrudniają jej tężenie.

Kiwi znalazło zastosowanie również w kosmetyce. Drobne pestki tego owocu wykorzystywane są jako naturalny peeling, natomiast mające działanie rozjaśniające kwasy organiczne są składnikiem wielu maseczek do twarzy.


Autor: Ilona AndrakaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik