Sekrety Diety - Dietetyk Karolina Jaworska.

Dietetyk Karolina Jaworska

Sekrety Diety > Poradnia > Dietetyk
Założycielem poradni Sekrety Diety jest dietetyk Karolina Jaworska, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
Jako dietetyk i instruktor sportu przykłada ogromną wagę do aktywnego stylu życia, co pozwala jej mobilizować pacjentów do zmiany swoich przyzwyczajeń i przejścia na zdrową stronę życia.

Obecnie działalność poradni ogranicza się prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Dietetyk o sobie

Dietetyk Karolina Jaworska
 
Jako dietetyk uważam, że skuteczne poradnictwo żywieniowe to przede wszystkim przekazywanie pacjentom wiedzy i nauczanie ich zasad zdrowego żywienia. Dietetyk jest od tego, aby wskazać błędy żywieniowe i wspólnie z pacjentem wyeliminować je z codziennego życia, dlatego w Sekretach Diety stawiam na edukację.

Jadłospisy, które układam dla swoich pacjentów stanowią pomoc naukową, drogowskaz do celu, jakim jest wprowadzenie w życie zasad zdrowego żywienia. Jest to tylko element skutecznej terapii i nie należy go traktować jako rozwiązania problemu z nadwagą. Nikt z nas nie chciałby przecież uzależnić się od dietetyka do końca życia.

Sukces dietetyka to utrzymanie właściwej masy ciała i dobre samopoczucie jego pacjentów także po okresie stosowania diety. Odchudzanie nie jest skomplikowane, wyzwaniem jest zaszczepienie w pacjencie zdrowych nawyków żywieniowych.

Swoje przekonanie o istocie edukacji staram się wdrażać w życie także w usługach internetowych. W tym celu została przeze mnie opracowana Dieta kolorowych wymienników – autorski system wizualnej prezentacji diet.

 
Każdy posiłek zaplanowany przez dietetyka w Sekretach Diety składa się z małych porcji, których zdjęcia można zobaczyć w Albumie Kolorowych Wymienników. Moi pacjenci nie mają wątpliwości jakie porcje zaplanowałam w ich diecie, a dzięki zdjęciom uczą się jakie porcje są dla nich odpowiednie. Szybko zdobywają umiejętność samodzielnej ilościowej oceny swojej diety. Pamiętając porcje ze zdjęć nie potrzebują w kuchni wagi, a nawet są w stanie ocenić kaloryczność posiłków zamawianych w restauracji czy podawanych na kolacji u znajomych.

Dietetyk o swoich jadłospisach

Dietetyk Karolina Jaworska
 
Podczas tworzenia jadłospisów praca dietetyka przypomina pracę kucharza, układanie diety jest jak gotowanie przed ekranem komputera zamiast w kuchni. Pisząc diety dbam, aby ułożone przeze mnie dania były smaczne, atrakcyjne oraz kolorowe. Konkretny dzień jadłospisu uważam za dobry, jeżeli sama mam ochotę wcielić go w życie we własnej kuchni następnego dnia.

 
Wiem, że podczas stosowania każdej diety opartej na zdrowej zasadzie spożywania urozmaiconych posiłków problemem stają się otwarte i nie zjedzone do końca produkty, marnujące się w lodówce. Dietetyk powinien wprowadzać do diety jak największą różnorodność. Jednak dbając o ekonomiczną stronę diety, gdy na śniadanie planuję kanapkę z wędzonym łososiem, na kolację być może zaproponuję sałatkę z drugim jego plastrem.

 
Dzisiejszy tryb życia niejednokrotnie zmusza nas do gonitwy z czasem, tym samym staram się minimalizować czas przygotowywania proponowanych przeze mnie posiłków. Staram się, aby posiłki były proste w przygotowaniu, tak aby każdy mógł je z łatwością przyrządzić.

Dietetyk o swojej pracy

Dietetyk Karolina Jaworska
 
Jeżeli tylko mamy fantazję praca dietetyka jest bardzo twórcza. Sama na co dzień dużo eksperymentuję w kuchni i staram się wymyślać coraz to nowe, prozdrowotne i dietetyczne posiłki. Jako dietetyk dbam, aby posiłki były jak najlepiej zbilansowane, jako amator dobrej kuchni, chcę żeby były jak najsmaczniejsze.

 
Bardzo często zanim posiłek znajdzie się w diecie jest przeze mnie przygotowywany w kuchni, gdzie sprawdzam jak smakuje i czy nie jest trudny w przygotowaniu. Lubię mieć poczucie, że moją pracę wykonuję najlepiej jak tylko potrafię. Zawsze staram się, aby dieta nie była banalna, pragnę aby moja praca inspirowała pacjentów do samodzielnego poszukiwania nowych, zdrowych produktów i potraw, tak aby oni sami po pewnym czasie stawali się swoimi własnymi dietetykami.

 
Bardzo zależy mi, aby okres diety dla moich pacjentów był przyjemny, żeby zaproponowane posiłki były dla nich atrakcyjne, żeby nie chodzili głodni i cieszyli się z rozpieszczania samych siebie zdrowym żywieniem.Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik