Sekrety Diety - Artykuły

Artykuły

Sekrety Diety > Czytelnia > Artykuły

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Dieta Kopenhaska - ocena diety
 
Dieta Kopenhaska to jedna z popularniejszych diet odchudzających. Ogromna rzesza ludzi walcząca z nadwagą lub otyłością, w którymś momencie swojej drogi sięga po to narzędzie walki. Czy skutecznie? Czy zdrowo? Zapraszam do mojej analizy diety Kopenhaskiej.
Dieta przed ślubem
 
Kto nie chce wyglądać wyjątkowo w dniu ślubu? Kto nie marzy o pięknej, smukłej sylwetce, którą zdobi modna suknia lub drogi garnitur?
Celiakia - diagnostyka i dieta
 
Masz zdiagnozowaną celiakię? A może podejrzewasz, że możesz być na nią chory? W takim razie zapewne zainteresują Cię informacje na temat diety bezglutenowej. Co powinieneś wiedzieć o tej diecie oraz samym schorzeniu?
Przyprawy - właściwosci zdrowotne i lecznicze
 
Od najdawniejszych lat przyprawy wykorzystywane były jako dodatek do potraw wzmacniający ich smak i aromat. Dzięki licznym właściwościom leczniczym pozytywnie wpływają na fizyczny i psychiczny stan organizmu. Posiadając wiedzę na temat wpływu poszczególnych przypraw na nasze samopoczucie możemy wykorzystać je jako leki, a nawet afrodyzjaki.
8 praktycznych sposobów żeby pić więcej... wody ;)
 
Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) do utrzymania odpowiedniego bilansu wody w organizmie dorosłemu człowiekowi o średnim poziomie aktywności fizycznej w umiarkowanej temperaturze otoczenia potrzebne jest dostarczanie ok. 2 litrów dla kobiet i 2,5 litra dla mężczyzn płynów w ciągu dnia. Zatem do dzieła!
7 powodów dla których warto jeść kiszonki
 
Kiszonki bogate są w cenne związki, stabilizują witaminy, wspomagają odchudzanie, ułatwiają trawienie i poprawiają perystaltykę jelit.
Przytyć zdrowo i skutecznie
 
Zmaganie się z niską masą ciała jest równie ciężkie jak z nadwagą. Czy wystarczy po prostu więcej jeść? Nie! Odpowiednie postępowanie dietetyczne jest niezmiernie ważne w procesie przybierania na wadze, aby uniknąć problemów zdrowotnych i nie dopuścić do przybrania w samą tkankę tłuszczową.
Owoce i warzywa - zagrożenie pasożytami
 
Chcąc dostarczać ze swą dietą odpowiednich ilości niezbędnych składników pokarmowych, musimy spożywać duże ilości warzyw i owoców. Zawierają one cenne mikroelementy i witaminy, bez których nasz organizm nie mógłby normalnie funkcjonować. Nie wolno jednak zapominać, że na roślinach mogą znajdować się pasożyty. Jak się przed nimi ustrzec?
Konserwanty w żywności
 
Zdecydowana większość produktów spożywczych dostępnych w sklepach zawiera w swoim składzie konserwanty. Ich zastosowanie jest często konieczne do otrzymania produktu o właściwej trwałości.
Pasożyty w mięsie - jak się przed nimi ustrzec
 
Ważnym elementem dobrze zbilansowanej diety są produkty mięsne będące źródłem wysokowartościowego białka, składników mineralnych, łatwo przyswajalnego żelaza oraz witamin z grupy B. Trzeba jednak pamiętać, że surowe mięso jest siedliskiem drobnoustrojów. Czasem mogą się w nim znajdować pasożyty, ich jaja lub larwy, szczególnie niebezpieczne dla zdrowia człowieka.
Słodziki - co warto wiedzieć o substancjach słodzących
 
Na rynku rośnie ilość produktów bez cukru, o obniżonej kaloryczności, produktów typu light oraz dedykowanych diabetykom, zawierających dodatki substancji słodzących zwanych popularnie słodzikami. Mają one sporo zwolenników wśród osób dbających o linię z uwagi na mniejszą kaloryczność. Czy słusznie?
Cukrzyca typ 2 – porady dla chorych
 
Cukrzyca to choroba, z którą należy nauczyć się żyć. Nawet jeżeli odpowiednio dobrana dieta, aktywność fizyczna oraz terapia medyczna pozwoliły nam na wyrównanie choroby, nie wolno nam zaprzestać kontroli oraz leczenia. Warto zatem przez całe życie poszerzać swoją wiedzę na temat cukrzycy...
Cukrzyca typ 2 – zagrożenia w chorobie
 
Cukrzyca to poważna choroba. Ponieważ występuje dość często, zdarza się, że ludzie zapominają o niebezpieczeństwach jakie cukrzyca niesie ze sobą. Dla człowieka niebezpieczny jest zarówno niedobór jak i nadmiar cukru we krwi...
Cukrzyca typ 2 – dowiedz się co to
 
Czy wiesz, że cukrzyca typu 2 pojawia się zwykle po 45 roku życia? A czy zdajesz sobie sprawę, że z powodu nieodpowiedniej diety, powszechnego problemu nadwagi i otyłości, nadciśnienia tętniczego oraz siedzącego trybu życia granica ta ciągle spada i coraz młodsi ludzie chorują na tę poważną chorobę...?
Sztuka robienia zakupów
 
Zdrowy styl życia to dobra dieta i aktywność fizyczna każdego dnia. To co jemy wpływa na nasze zdrowie. A to co kupimy w osiedlowym sklepiku, supermarkecie czy też na bazarze bez wątpienia trafi na nasz talerz. Co zrobić żeby wybory w sklepie pomogły nam w utrzymaniu zdrowej diety...?
Sekret dobrego nastroju - dieta
 
Od czasu do czasu, szczególnie zimą oraz jesienią, każdy z nas czuje napływ złego nastroju. Bywa, że nie raz słyszymy od znajomych, że mają chandrę, doła, zły dzień, a nawet depresję. O ile medyczny termin depresja jest dość często nadużywany, nie ulega wątpliwości, że epizody złego nastroju, występujące bez wyraźnego powodu, zdarzają się każdemu...
Zaparcia - powszechny problem
 
Dieta obfitująca w żywność wysoko przetworzoną, nieregularne posiłki, jedzenie w biegu, częste wizyty w barach Fast-food, sięganie po białe pieczywo, słodycze, zbyt rzadkie spożywanie warzyw i owoców. Niejednokrotnie tak wygląda dieta dzisiejszego społeczeństwa. Skutek? Problemy z układem pokarmowym, w tym częste problematyczne zaparcia...
Dla niejadków - część druga
 
Pisałam ostatnio jak można zachęcić maluchy do jedzenia. Teraz kilka nowych propozycji dla dzieci nieco starszych, które mogą już pomagać nam w kuchni...
Dla niejadków - część pierwsza
 
Często słyszymy, że sen z powiek spędzają rodzicom dzieci – niejadki. Nie przerażajmy się. Zawsze można „dotrzeć” do dziecka i przekonać je do jedzenia wartościowych produktów, ale czasem będzie wymagało to od nas troszkę wysiłku. Jak sobie poradzić? Oto kilka naszych propozycji...
Świeże czy nieświeże?
 
Czy wiesz jak sprawdzić świeżość jaj bez ich rozbijania? Przedstawiamy trzy domowe sposoby...
Zdrowsza wersja tradycyjnej Wielkanocy
 
Wielkanoc jak każde święta słynie z obfitości i odstąpień od diet czy zasad zdrowego żywienia. Aby je uczcić zbieramy się w gronie rodzinnym, przygotowujemy niecodzienne potrawy, ubieramy się odświętnie. Chcemy odpocząć od pracy, zrelaksować się w gronie najbliższych czy poczuć prawdziwą wiosenną aurę. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest takie proste jak nam się wydaje, a często zamiast dobrej energii zauważamy efekt poświątecznego przyrostu wagi, z którym boryka się coraz więcej osób.
20 wymian, które odchudzą wielkanocne stoły
 
Święta to trudny okres dla naszego brzucha. Jemy dużo, tłusto i słodko. Obżarstwo zakrapiamy alkoholem. Bywa, że po wielkanocnym „śniadaniu” trudno nam chodzić, a po świętach stając na wagę trudno uwierzyć, że wskazówka tak mocno się wychyla. Zróbmy coś z tym! Nauczmy się łączyć zdrową dietę ze świętami.
Zespół napięcia przedmiesiączkowego PMS a dieta
 
Czy średnio co 28 dni tydzień przed miesiączką Twoje życie wydaje Ci się nie do zniesienia, a wszyscy dookoła postanowili Cię denerwować i drażnić? Zbyt często zaglądasz wtedy do lodówki, za dużo kupujesz tabliczek czekolady, a do tego czujesz się wyczerpana fizycznie i psychicznie...
Dietetycznie przez Święta Bożego Narodzenia
 
Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym niebezpieczeństwo przybrania na wadze rośnie wyraźnie. Zbyt często gwiazdka staje się okresem jedzenia bez opamiętania. Tradycyjna polska gościnność sprawia, że przygotowując uroczyste posiłki nie żałujemy niczego, gotujemy dużo, smacznie lecz niestety ciężko, tłusto i niedietetycznie. Co zrobić kiedy na stole pojawia się tyle smakołyków, których na co dzień nie widzimy? Jak oprzeć się pokusie zjedzenia ich wszystkich...?
Dieta rozgrzewająca na jesień i zimę
 
Za oknami coraz mniej liści na drzewach, za to więcej pod nogami. Częściej pada, zimny wiatr wieje już codziennie. Do domu przychodzimy zziębnięci i tęsknimy za ciepłym fotelem, polarowym kocem i rozpalonym kominkiem. Listopad...
Jak zrobić dynię na Halloween i co z niej ugotować
 
Rodzice dobrze wiedzą, jak czasem trudno przekonać dziecko do zjedzenia nowej potrawy, szczególnie warzywa. Wykorzystajmy 31 października, czyli właśnie halloween, do zaszczepienia w naszych dzieciach sympatii do smakowitej i zdrowej dyni.



Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik