Wpływ diety i stylu życia na intensywność zespołu napięcia przedmiesiączkowego PMS.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego PMS a dieta

Sekrety Diety > Czytelnia > Artykuły > Zespół napięcia przedmiesiączkowego PMS a dieta

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Czy średnio co 28 dni tydzień przed miesiączką Twoje życie wydaje Ci się nie do zniesienia, a wszyscy dookoła postanowili Cię denerwować i drażnić? Zbyt często zaglądasz wtedy do lodówki, za dużo kupujesz tabliczek czekolady, a do tego czujesz się wyczerpana fizycznie i psychicznie.

Czy to odosobniony problem?

 
Nie jesteś jedyna, zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to powszechny problem wielu kobiet. A czy wiesz, że w pewnym zakresie można temu zaradzić stosując odpowiednio skomponowaną dietę?

Co zmienić w diecie, aby zmniejszyć skutki PMS?

mleko
 
Potrzebujemy wapnia (mleko, jogurty, sery) - włączmy do naszej diety odpowiednią ilość produktów mlecznych. Potrzebujemy magnezu (orzechy, produkty pełnoziarniste) - dobierajmy produkty bogate w ten pierwiastek, ale uwaga, pomimo powszechnie panującej opinii, wybór czekolady to niedobry pomysł. Pomimo tego, że niektóre czekolady (90% kakao) są dość bogate w magnez, nie należy zapominać, że zawierają dużo nasyconych kwasów tłuszczowych, poza tym są bardzo kaloryczne.

Nie traćmy cennych składników

orzechy
 
Unikajmy kawy, wypłukuje niezbędne składniki mineralne i witaminy, w tym wapń i magnez! Do tego jej wpływ na gospodarkę hormonalną pogarsza stan ogólnej kondycji przed miesiączką.

Postarajmy się tłuszcze zwierzęce zastąpić roślinnymi, zmniejszmy spożycie soli, a do diety włączmy produkty moczopędne (np. arbuzy, truskawki), jedzmy „lekko”, a dodatkowo zacznijmy ćwiczyć. Aktywność fizyczna rozładowuje emocje, poprawia ogólną homeostazę organizmu i zwiększa naszą odporność na stres.

Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej i rozpocząć swoją walkę z PMS? Zapraszamy do naszej poradni dietetycznej, gdzie doszlifujemy Twoją antyPMSową dietę.Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik