Dietetycznie przez Święta Bożego Narodzenia. Jak nie przytyć w święta. Przestrogi czego unikać i pomysły co dodać do świątecznego menu.

Dietetycznie przez Święta Bożego Narodzenia

Sekrety Diety > Czytelnia > Artykuły > Dietetycznie przez Święta Bożego Narodzenia

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Święta Bożego Narodzenia to okres, w którym niebezpieczeństwo przybrania na wadze rośnie wyraźnie. Zbyt często gwiazdka staje się okresem jedzenia bez opamiętania. Tradycyjna polska gościnność sprawia, że przygotowując uroczyste posiłki nie żałujemy niczego, gotujemy dużo, smacznie lecz niestety ciężko, tłusto i niedietetycznie.

Co zrobić kiedy na stole pojawia się tyle smakołyków, których na co dzień nie widzimy?
Jak oprzeć się pokusie zjedzenia ich wszystkich?

Dietetyczne rady na Święta

Oto kilka naszych rad w jaki sposób poradzić sobie z nadmiarem jedzenia w czasie świąt.
  Świąteczny stół
 • W okresie przedświątecznym, nawet jeżeli nie próbujemy zmniejszać naszej masy ciała zmniejszmy nieznacznie kaloryczność naszej diety.
 • Szczególnie w wigilię jedzmy niedużo, by niewielkimi posiłkami w ciągu dnia zrównoważyć kaloryczność, zwykle dość dużej, kolacji wigilijnej.
 • Przygotowując dania świąteczne starajmy się jak najmniej próbować gotowanych potraw, nie podjadajmy nie gotowych jeszcze potraw.
 • Choinka
 • Przed każdym rodzinnym spotkaniem przy obficie zastawionym stole zjedzmy porcję surowych warzyw (np. papryka, ogórek, pół pomidora) dzięki temu nie rzucimy się na świąteczne pyszności bez opamiętania.
 • Wbrew tradycji postawmy na świątecznym stole jakąś lekką surówkę, może mieszankę sałat z prażonymi pestkami dyni, albo pomidory koktajlowe z rukolą, tego typu niskokaloryczne surówki sumarycznie zmniejszą gęstość kaloryczną naszego stołu.
 • W czasie biesiady pijmy dużo wody, herbaty lub innych bezkalorycznych napojów. Dzięki temu unikniemy jedzenia nawykowego, spowodowanego sięganiem po jedzenie w celu zajęcia czymś naszych rąk.
 • Pierniczki
 • W czasie świąt każdy chce spróbować wszystkiego, a jednocześnie nie chce zostawiać niczego na talerzu, ułatwmy to naszym gościom zmniejszając kawałki porcji gwiazdkowych pyszności.
 • Wystrzegajmy się deserów, to one w większości odpowiadają za nasze przybieranie na wadze w czasie Świąt.
 • Nie pijmy alkoholu, jest bardzo kaloryczny i zwiększa apetyt.
 • Oprócz tradycyjnego makowca ustawmy na stole smakowite owoce, zamiast kolejnego ciasta przygotujmy bożonarodzeniową owocową sałatkę z pomarańczy, cynamonu, podsmażonych jabłek i miodu.
 • W święta mamy dużo wolnego czasu, wykorzystajmy to i zwiększmy aktywność fizyczną. Możemy pójść na spacer, porzucać się z dziećmi śnieżkami, ulepić bałwana, czy poćwiczyć brzuszki w zaciszu domowym.
Pamiętajmy, że Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań z rodziną, a nie czas obżarstwa!Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik