Dla niejadków – część pierwsza. Co zrobić, aby dzieci chciały zjadać posiłki jakie im przygotowujemy

Dla niejadków - część pierwsza

Sekrety Diety > Czytelnia > Artykuły > Dla niejadków - część pierwsza

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl
Często słyszymy, że sen z powiek spędzają rodzicom dzieci – niejadki. Nie przerażajmy się. Zawsze można „dotrzeć” do dziecka i przekonać je do jedzenia wartościowych produktów, ale czasem będzie wymagało to od nas troszkę wysiłku. Jak sobie poradzić? Oto kilka naszych propozycji:

Wygląd jest bardzo ważny

Kanapka dla niejadka
 
Dbaj o wygląd serwowanych potraw. Przygotowanie kanapek w różnych kształtach, czy sporządzenie warzywnych szaszłyków nie zajmie nam więcej czasu niż zrobienie zwykłej szarej kanapki. Podaj w miseczkach dipy i serki w różnych smakach, a do tego warzywa i owoce pokrojone w słupki, nadziane na wykałaczki lub małe widelczyki. Aby puree ziemniaczane lub kaszka kuskus były atrakcyjniejsze można nakładać je łyżką do lodów formując małe kuleczki. Kolorowy makaron w różnych kształtach lepiej będzie smakował niż zwykły.

Każdy lubi decydować za siebie, dzieci też

 
Pozwól dziecku zdecydować co zje, ale w ograniczonym stopniu. Pytaj: Chcesz owsiankę z owocami, czy grahamkę z serkiem i pomidorkiem? Unikaj pytań: Na co masz ochotę?, by nie usłyszeć odpowiedzi: na nic, na ciastko lub na czekoladkę.

Użyj sprytu

Dla niejadków - zupa krem z buzią
 
Gdy nasz niejadek obrażony jest na jakieś produkty można przemycać je w potrawach. Jeśli lubi naleśniki to jako farsz wykorzystujemy nielubiane mięso lub warzywa. Mięso, jaja, warzywa można przemycić w zupie miksując ją. Talerz z zupą - kremem potraktujmy jak obraz i ozdóbmy buźką ludzika. Owoce i warzywa (np. starta na tarce marchewka) smakują w galaretkach. A zamrożone musy owocowe z mlekiem można podawać jako lody.

Dużo zainteresowania

 
Dzieci uwielbiają, gdy poświęca się im swoją uwagę i czas. Wykorzystajmy to, przygotowujmy posiłki wspólnie z dziećmi, ale o tym w następnym odcinku…
Autor: PietruchaDieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik