Sekrety Diety - Brak spadku wagi po 2 miesiącach diety

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Brak spadku wagi po 2 miesiącach diety

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Brak spadku wagi po 2 miesiącach diety

 
Witam, pomimo ćwiczeń i pływania przez pięć dni w tygodniu, zwiększenia aktywności fizycznej i stosowania diety 1500 kalorii moja waga stoi w miejscu i nie wiem co robię źle. Proszę o pomoc. Od dwóch dni biorę tabletki antykoncepcyjne, zaś dietę stosuję już dwa miesiące.


Aneta


 
Witam serdecznie Pani Aneto,

Z informacji, które zawarła Pani w pytaniu wnioskuję, że zwiększyła Pani aktywność fizyczną i stosuje dietę redukcyjną od 2 miesięcy. Nie wiem natomiast jakie są Pani parametry początkowe. Dieta o kaloryczności 1500 będzie powodować inne zmiany w ciele u osoby z nadwagą czy otyłością, a inne w przypadku prawidłowej wagi. Wzrost, wiek, czy ewentualne schorzenia też mają wpływ.

Jednak generalnie zgadzam się z Pani intuicją, która podpowiada, że po takim czasie powinna widzieć Pani rezultaty. Zastanawiam się czy poprzez znaczne zwiększenie aktywności fizycznej nie zaczęła Pani mocno budować masy mięśniowej, przy jednoczesnym intensywnym spalaniu tkanki tłuszczowej. W takiej sytuacji bywa, że waga stoi w miejscu choć proporcje ciała się zmieniają. Czy sprawdzała Pani obwody ciała? Być może czuje Pani, że dżinsy są luźniejsze, a koszule mniej się opinają? Byłby to dowód na zjawisko, o którym mówię. Zwiększenie masy mięśni jest bardzo korzystne, mięśnie dają wrażenie jędrności, pomagają spalać kalorie, wpływają korzystanie na stan naszego zdrowia. Najłatwiej jest kontrolować zmiany proporcji mięśni do tłuszczu korzystając ze specjalnych wag z opcją pomiaru bioimedancji. Takie wagi znajdziemy w dobrych poradniach dietetycznych, czasem w klubach fitness.

Tabletki, które zaczęła Pani zażywać mogą wpłynąć na wagę, na zatrzymanie wody w organizmie, ale jeżeli zażywa je Pani od 2 dni, zakładam, że mówiąc o braku spadku wagi brała Pani pod uwagę masę ciała także sprzed kilku dni.

Powodem braku spadku wagi mogą być błędy w diecie. Czy jest ona dobrze zbilansowana, a może popełnia Pani jakieś błędy w określaniu wielkości porcji? Jeżeli jest Pani pewna, że dieta jest w porządku proponuję jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli ma Pani wątpliwości co do trafności diety zachęcam do skorzystania z naszych usług:
Indywidualna dieta odchudzająca.

Jeżeli po równych 3 miesiącach od startu diety i ćwiczeń nie zauważy Pani wyraźnej zmiany (zarówno tej na wadze jak i w zmianie proporcji ciała) powinna sprawdzić Pani w pierwszej kolejności czy wszystko gra z tarczycą, standardowe badania to zestaw 3 markerów z krwi (TSH, fT3, fT4). Na badanie tarczycy może skierować Panią lekarz pierwszego kontaktu.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik