Sekrety Diety - Co dalej po diecie kopenhaskiej?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co dalej po diecie kopenhaskiej?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co dalej po diecie kopenhaskiej?

 
W sobotę kończę dietę kopenhaską, jednak chciałabym jeszcze schudnąć ok.10- 11 kilogramów. Co mam zrobić, aby nie przytyć, a jeszcze schudnąć? Czy dieta 1000 kcal, będzie odpowiednia? Jeśli tak, to ile bym schudła w ciągu tygodnia? Ok.1 kilograma, tak jak większość ludzi? Jak długo powinnam stosować tę dietę? Jak powinnam się odżywiać, gdy skończę już dietę 1000kcal? Bardzo dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam!


Joasia


 
Rozumiem, że chce Pani w jak najkrótszym czasie zgubić zbędne kilogramy, jednak proces tracenia na wadzę powinien być powolny i stopniowy. Aby nie powodować niedoborów pokarmowych zaleca się ubytek 0,5-1 kg masy ciała w ciągu tygodnia. W związku z tym, aby proces chudnięcia był bezpieczny i nie spowodował później efektu jo-jo schudnięcie 11 kg powinno zająć Pani nie mniej niż 3 miesiące. Dieta kopenhaska jest dietą bardzo restrykcyjną, więc zastosowanie po niej diety 1000 kcal mogłoby doprowadzić do poważnych niedoborów składników pokarmowych. Proponuje zmienić swój styl odżywiania i restrykcyjne diety zamienić na racjonalne żywienie bez eliminowania poszczególnych grup składników pokarmowych. Na pewno niezbędne będzie wykluczenie z diety produktów tłustych, słodzonych cukrem, słodzonych napojów gazowane i zastąpienie ich większą ilością warzyw, owoców, produktów pełnoziarnistych oraz produktów zawierających dobrej jakości białko (twarogi, drób i jego przetwory oraz ryby). Proszę uzbroić się w cierpliwość, bo czym dieta daje szybsze efekty tym trudniej utrzymać osiągniętą wagę. W takiej sytuacji najlepiej byłoby skonsultować się z dietetykiem, aby proces odchudzania prowadzony był pod jego kontrolą i był bezpieczny dla Pani zdrowia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik