Sekrety Diety - Co ile godzin powinniśmy jedać posiłki?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co ile godzin powinniśmy jedać posiłki?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co ile godzin powinniśmy jedać posiłki?

 
Mam 20 lat. Przeczytałam ostatnio wiele artykułów na temat żywienia i w większości jest napisane aby posiłki były spożywane co 3-4 godziny. Mam wobec tego pytanie czy dotyczy to głównych posiłków typu śniadanie, obiad, kolacja, czy również przekąsek? Na przykład zjem śniadanie o 9 o której mogę zjeść przekąskę pomiędzy śniadaniem a obiadem? Co najlepiej zjeść na II śniadanie i podwieczorek?


Daria


 
Oczywiście w jedzeniu co 3,4 godziny chodzi również o zjadanie posiłków typu: owoc, jogurt, garść orzechów, które można nazwać przekąskami. Ważne jednak by wybierać wartościowe produkty i unikać przekąsek typu batonik, słodka bułka. Na drugie śniadanie dobrym rozwiązaniem jest kanapka i sok, sałatka owocowa, jogurt z orzechami, serek wiejski z otrębami, na podwieczorek można zjeść owoc, garść pestek słonecznika, wypić kefir.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik