Sekrety Diety - Co jeść gdy mam 13 lat?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co jeść gdy mam 13 lat?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co jeść gdy mam 13 lat?

 
Mam 13 lat i ostatnio dość schudłam, chciałabym żeby dobrać dla mnie taką dietę, aby ta waga była stała, a posiłki regularne. Tylko co mam jeść tak aby dostarczyć organizmowi potrzebnych substancji odżywczych?


Karolina


 
W Twoim wieku najważniejsze jest sięganie po zdrowe, nisko-przetworzone, świeże produkty, unikanie bezwartościowych dań typu fast-food, gazowanych słodzonych napojów, słodyczy i słonych przekąsek. Ważne by w Twoim menu znajdowały się duże ilości owoców i sporo warzyw. Powinnaś jeść dziennie 5 posiłków i nie zapominać o piciu wody przez cały dzień. Powinnaś sięgać po chude mięso, sery twarogowe, jajka, często pić jogurty, przynajmniej 2 razy w tygodniu jeść ryby, sałatki warzywne doprawiać oliwą, jadać dobre gatunkowo pieczywo. I co bardzo ważne powinnaś dbać o urozmaicenie na talerzu!

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik