Sekrety Diety - Co jeść gdy trenuję?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co jeść gdy trenuję?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co jeść gdy trenuję?

 
Witam. Zwracam się z prośbą o podanie przykładowej diety. Chodzę na siłownię 2 miesiące jednak, jeśli nie będę dostarczał organizmowi potrzebnych produktów to szkoda tylko czasu. Chciałbym wiedzieć, co trzeba jeść na śniadanie, na obiad i przed treningiem jak i po nim, aby uzupełnić spalony glikogen. Na siłownię jeżdżę na godzinę 16.30, a kończę o 18-19.


Kuba


 
Panie Jakubie,
aby Pana organizm miał odpowiedni zapas energii na wykonywanie ćwiczeń podczas treningu zalecam na ok. 2-3 godziny przed zjeść pełnowartościowy posiłek. Powinien on bazować na węglowodanach złożonych, takich jak: ryż brązowy, kasza, płatki owsiane, pieczywo żytnie lub razowe, makaron razowy, na pełnowartościowym białku zwierzęcym, np.: rybie czy kurczaku, mleku jako dodatku do płatków, oraz na warzywach. Zaraz po treningu powinien Pan spożyć produkt lub posiłek będący źródłem cukrów prostych, które pozwolą na odbudowanie glikogenu. Najlepszym rozwiązaniem jest posiłek składający się z owoców pod różną postacią. Następnie należy spożyć posiłek pełnowartościowy, ze szczególnym uwzględnieniem białka na budowę tkanki mięśniowej. Aby jednak dokładniej przeanalizować Pana sposób żywienia, proponuję spotkanie z dietetykiem, który szczegółowo opracuje zalecenia i ustali indywidualną dietę.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik