Sekrety Diety - Co jeść żeby urosnąć?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co jeść żeby urosnąć?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co jeść żeby urosnąć?

 
Mam na imię Agata i mam 133 cm wzrostu, chodzę do klasy piątej. Co mam jeść żeby urosnąć? Chciałabym wiedzieć, ponieważ jestem najmniejsza z klasy i siedzę na pierwszej ławce, a chciałabym siedzieć na 2-3. Bardzo bym prosiła powiedzieć mi co mam jeść i pić, jakie jedzenie brać do szkoły?


Agata


 
Droga Agato, naturalne jest, że każdy z nas rośnie w różnym tempie, jedni wolniej, inni szybciej. Zdarza się często, że ci, którzy byli najniżsi w klasie, potem wyrastają i prześcigają wzrostem tych, którzy kiedyś byli wysocy. W Twoim wieku nic nie jest jeszcze przesądzone, ale powinnaś postarać się dostarczać organizmowi wszystkich potrzebnych do wzrostu składników, np. witamin, których duże ilości znajdziesz w owocach i warzywach. Dlatego zachęcam Cię do ich regularnego spożywania. Na pewno lepszym rozwiązaniem jest zabranie do szkoły jabłka czy marchewki obranej i pokrojonej w słupki, niż kupowanie w sklepiku szkolnym różnych słodkości i chipsów. Co prawda mają one zachęcający smak, ale nie są korzystne dla zdrowia i wzrostu organizmu. Oprócz warzyw i owoców jedz też dużo produktów mlecznych, chudego mięsa i ryb. Do picia polecam Ci mleko, wodę i soki owocowe, choć te ostatnie w umiarkowanych ilościach. Zachęcam do zdrowej, zróżnicowanej diety i aktywności fizycznej!

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik