Sekrety Diety - Co może być powodem zatrzymania procesu chudnięcia?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co może być powodem zatrzymania procesu chudnięcia?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co może być powodem zatrzymania procesu chudnięcia?

 
Moja córka jest pod opieką dietetyka i w czasie tego czasu schudła 10kg, lecz teraz od 3 miesięcy waga już nie spada. Miała robione badania na tarczycę i nie stwierdzono odchyleń od normy. Staramy się, aby córka utrzymywała aktywność fizyczną; 3 razy w tygodniu chodzi na basen. Co może być powodem zatrzymania procesu chudnięcia?


Aneta


 
Droga Pani Aneto,
Trudno mi jest powiedzieć, dlaczego tak się stało, że waga Pani córki stanęła w miejscu, ponieważ nie wiem ile córka ma lat, jaki jest jej wskaźnik masy ciała BMI, jaką stosowała dietę, ani ile czasu zajęło jej stracenie 10 kilogramów. Możliwe też, że córka osiągnęła już optymalną dla siebie wagę i jej organizm broni się przed dalszym ubytkiem masy ciała. Jeżeli córka jest w okresie intensywnego wzrostu dobrym rozwiązaniem może okazać się utrzymanie zdrowych nawyków żywieniowych, gdy córka urośnie, a masa ciała pozostanie ta sama to tak jakby schudła. Proponuję porozmawiać z córką jak się czuje w obecnej sytuacji, bo może zdarza jej się podjadać w samotności. Warto też oprócz basenu wprowadzić inne formy aktywności fizycznej, aby urozmaicić treningi. Zbliżają się ciepłe dni więc warto wybrać się na rower czy na dłuższy dynamiczny spacer, który oprócz pozytywnego wpływu na proces odchudzania ukaże również bardziej pozytywne tego strony i zmobilizuje do dalszej pracy.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik