Sekrety Diety - Co należy jeść na kolację, aby nie powodowała przyrostu wagi?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co należy jeść na kolację, aby nie powodowała przyrostu wagi?

REKLAMA:

Co należy jeść na kolację, aby nie powodowała przyrostu wagi?

 
Witam, spożywam w ciągu dnia 4 posiłki w odstępach 3-godzinnych. Chciałabym wiedzieć co najlepiej zjeść na kolację i ile powinna ona mieć kalorii, aby nie powodować przyrostu wagi? Czy lepiej będzie jak w tym ostatnim posiłku w ciągu dnia zrezygnuję z pieczywa? Czy konieczne jest w tej sytuacji spożywanie podwieczorku? Cztery posiłki w ciągu dnia są dla mnie wystarczające, poza tym nie mam kiedy włączyć go do jadłospisu. Czy II śniadanie powinno zawierać 100 kcal, tak jak mówi większość diet?


Daria


 
Pani Dario,
Zaleca się spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia, więc jak najbardziej liczba posiłków odpowiada zaleceniom, w związku z tym dodatkowe spożywanie podwieczorku nie jest konieczne. Jeśli spożywanie przez Panią posiłku motywowane jest głodem wszystko jest w porządku. Kolację najlepiej spożyć na 2-3 godziny przed snem. Nie powinna ona mieć w swoim składzie produktów ciężko strawnych, do których zaliczamy produkty tłuste, smażone, wzdymające czy też mocno przyprawione. Najlepiej, aby była niezbyt obfita i serwowana w postaci dań gorących lub różnego rodzaju sałatek z dodatkiem sera lub wędlin z warzywami. Nie trzeba całkowicie wykluczać z kolacji pieczywa, ale warto wykorzystać ten posiłek do spożycia porcję warzyw. Natomiast jeśli chodzi o II śniadanie to powinno ono stanowić 5 do 10% dziennego spożycia energii. Dla dorosłej kobiety o umiarkowanej aktywności fizycznej spożycie energii waha się w okolicach 2400kcal, więc II śniadanie powinno dla takiej osoby wynosić 120 do 240kcal. Najlepiej jak będzie to jakiś owoc, jogurt lub po prostu kanapka z ciemnym pieczywem, twarożkiem, wędliną i papryką.

dietetyk: Karolina Jaworska


Chcesz zdrowo się odżywiać?

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
2 + 9 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dietetyk Warszawa
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik