Sekrety Diety - Co podawać dziecku ze skazą białkową?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co podawać dziecku ze skazą białkową?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co podawać dziecku ze skazą białkową?

 
Moja córeczka ma skazę białkową stąd moje pytanie: ile białka jest w białku i czy w żółtku też się znajduje. Czy może jeść żółtko? Co może spożywać jak ma skazę białkową. W czym jest najwięcej białka, czy pieczywo też zalicza się do produktów zawierających białko?


Anna


 
Skaza białkowa może się różnie objawiać, więc u jednych konieczne będzie wyeliminowanie pewnych produktów, a u innych nie. Przede wszystkim z diety zarówno dziecka jak i matki karmiącej zwykle należy wykluczyć: mleko i produkty mleczne, białko jaja, śmietanę, sery białe i żółte, ryby. Ważna jest stała obserwacja dziecka i sprawdzanie, po jakich produktach występują u niego problemy skórne, a po jakich nie. Produktami, które równie często powodują uczulenia są: orzechy, czekolada, miód, owoce cytrusowe, truskawki. Można natomiast spożywać: mięso drobiowe, królicze, pieczywo, marchew, ziemniaki, kalafior, brokuły, makaron, ryż, kasze oraz żółtko jaj. Należy mieć jednak na uwadze, że reakcje na alergen powodujący tzw. skazę białkową są sprawą indywidualną, dlatego też wprowadzanie produktów warto uzgodnić z pediatrą.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik