Sekrety Diety - Co zrobić gdy waga stoi od pół roku w miejscu?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co zrobić gdy waga stoi od pół roku w miejscu?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co zrobić gdy waga stoi od pół roku w miejscu?

 
Mam 55lat, 63kg i 158cm wzrostu. Chciałabym schudnąć do 56kg. Mimo trzymania się zasad prawidłowego żywienia waga już pół roku stoi w miejscu. 3 razy w tygodniu ćwiczę i od niedawna chodzę na basen. Jem posiłki przygotowane na parze plus dużo warzyw a rano piję soki własnej roboty. Proszę o radę, co mam jeść, aby waga się wreszcie ruszyła. Pozdrawiam.


Danusia


 
Po pierwsze, gratuluję zdrowego stylu życia, który Pani prowadzi. Sposób, w jaki stara się Pani odżywiać jest jak najbardziej prawidłowy. Jednak brak ubytków masy ciała, pomimo takiego sposobu żywienia, może być spowodowany tym, że wartość energetyczna całej dziennej racji pokarmowej, którą spożywa Pani każdego dnia, nie ma wystarczającego deficytu energetycznego. Pani zapotrzebowanie energetyczne wynosi około 1800kcl/dzień - 500kcal (deficyt energetyczny)= 1300 kcal/dzień. Przy takiej wartości energetycznej diety ubytki masy ciała powinny wahać się w granicach 0,5kg/tydzień. Proszę przyjrzeć się uważnie swojej diecie jeszcze raz, szczególnie ilości i objętości posiłków gdyż uważam, że ich jakość, jest jak najbardziej dobra. Jeśli zmniejszy Pani kaloryczność posiłków, przy takiej aktywności fizycznej, jaką Pani prowadzi, efekty ubytku masy ciała powinny być widoczne. Jeśli waga będzie utrzymywać się nadal na stałym poziomie, zachęcam do skorzystania z wizyty u dietetyka, gdzie wspólnie przeanalizujemy Pani sposób żywienia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik