Sekrety Diety - Co zrobić, żeby nie jeść słodyczy?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Co zrobić, żeby nie jeść słodyczy?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Co zrobić, żeby nie jeść słodyczy?

 
Staram się żywić zdrowo, ale nie mogę przestać myśleć o słodyczach. Często po nie sięgam, szczególnie wieczorem. Bardzo mnie to złości, bo cały dzień jem zdrowo, a na koniec dnia sięgam po czekoladę, albo inne cukierki. Moja dieta opiera się na pieczywie pełnoziarnistym, jem dużo warzyw, jadam drób i ryby. Co zrobić, żeby pokonać nałóg jedzenia słodyczy?


Jola


 
Słodycze to wielka pokusa szczególnie w okresie jesienno-zimowym, dlatego łatwiej będzie Pani zwalczyć wieczorne nawyki właśnie teraz.
Dobrze jest znaleźć substytut niezdrowej przekąski, który pozwoli zaspokoić naszą zachciankę. Polecam w niewielkiej ilości suszone owoce np. morele, śliwki, jabłka. Są nie tylko słodkie, mają wiele cennych składników, oraz wpływają na poprawę perystaltyki jelit. Innym pomysłem może być deser ze świeżych owoców dobranych według własnych preferencji, polany jogurtem naturalnym, posypany startymi orzechami czy cynamonem. Orzeźwiający, bogaty w witaminy, a przy tym bardzo smaczny.
Jeżeli pokusa na czekoladę jest zbyt silna, lepiej wybrać gorzką o dużej zawartości kakaa, dostarczy nam ona nie tylko dobry humor, ale też magnez, czy potas.Mimo to starajmy się skosztować jej jak najmniej ze względu na dużą kaloryczność.
Po krótkim czasie stosowania się do porady, powinna Pani zauważyć mniejszą chęć na słodycze.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik