Sekrety Diety - Czy dieta 1000 kcal to dla mnie za dużo?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy dieta 1000 kcal to dla mnie za dużo?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy dieta 1000 kcal to dla mnie za dużo?

 
Mam 26lat, 175cm wzrostu i ważę 82kg. Kiedyś ważyłam 93kg, ale udało mi się samej schudnąć, trwało to 4 lata. Teraz zatrzymałam się na magicznej 80-ce i nie wiem co dalej, bo waga stoi w miejscu. Jadam codziennie ok. 1000kcal. Czy może za dużo jem albo za mało ćwiczę?


Alexandra


 
Kaloryczność diety, jaką Pani stosuje, jest bardzo mała. Przy Pani wzroście i wadze spożywając 1000kcal powinna Pani bardzo szybko tracić masę ciała. Jeżeli tak się nie dzieje warto zastanowić się, co jest przyczyną. Być może popełnia Pani błędy w określeniu wielkości posiłków, a co za tym idzie ich kaloryczności. Może nie liczy Pani kalorii pochodzących z napojów (również tych alkoholowych)? Dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja z dietetykiem, który przeprowadzi dokładny wywiad żywieniowy, zleci prowadzenie dzienniczka bieżącego notowania i określi kaloryczność Pani obecnej diety. Warto również zbadać czy nie ma Pani niedoczynności tarczycy. Jeżeli nie możemy wykonywać pewnych ćwiczeń, warto szukać innych. W Pani przypadku zwiększenie aktywności fizycznej będzie najlepszym rozwiązaniem.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik