Sekrety Diety - Czy dieta 1700 kcal jest dla mnie dobra?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy dieta 1700 kcal jest dla mnie dobra?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy dieta 1700 kcal jest dla mnie dobra?

 
Witam. Mam 18 lat i postanowiłam się odchudzać. Nie należę do osób grubych, ale chciałabym schudnąć parę kilogramów. Mam 168cm wzrostu i ważę 67kg. Ćwiczę ok. 3 razy w tygodniu po 1h, a moja dieta to mniej więcej 1700kcal. Czy przy takiej diecie schudnę? Czy jednak zmniejszyć kaloryczność? Pozdrawiam.


Berenika


 
Twoje BMI wynosi 23,9 co sugeruje, że Twoja waga mieści się w górnej granicy normy. Jeśli chciałabyś, aby spadek masy ciała wynosił tygodniowo 0,5kg to oznacza, że dzienna podaż energii z racji pokarmowej powinna być zmniejszona o 500kcal. Natomiast przy redukcji 1kg tygodniowo, dziennie powinno się dostarczać o 1000kcal mniej niż organizm potrzebuje. Zalecam jednak, aby proces odchudzania nie był zbyt gwałtowny. Twoje zapotrzebowanie energetyczne wynosi ok. 2200kcal stąd dieta redukująca 1700kcal jest jak najbardziej prawidłowa, przy której powinnaś stopniowo chudnąć.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik