Sekrety Diety - Czy migdały są dobre podczas diety odchudzającej?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy migdały są dobre podczas diety odchudzającej?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy migdały są dobre podczas diety odchudzającej?

 
Witam, potrzebuję fachowej opinii na temat migdałów. Jestem na diecie, na niektórych stronach znajduję informacje, że migdały są świetne podczas diety, bo pomagają spalać kalorie, a na niektórych znowu można przeczytać, że nie są odpowiednie w czasie diety, ponieważ mają zbyt dużo kalorii. Jaka jest prawda?


Laura


 
Migdały stanowią naturalną, zdrową przekąskę, która jest bogata nie tylko w witaminy i składniki mineralne, ale również w tłuszcze, w tym głównie w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które wykazują dobroczynne działanie na nasz organizm. Stąd ich wysoka wartość kaloryczna. Stanowią więc bardzo cenny składnik naszej diety, jednak należy podejść z rozsądkiem co do kwestii ilości, jaką powinniśmy ich spożywać. Podobnie jak inne tego typu produkty, migdały należy jeść w u miarkowanych ilościach, szczególnie podczas stosowania diety redukującej masę ciała. Proponuję zapoznać się z albumem wymienników, który znajduje się na stronie Poradni Sekrety Diety. Znajdzie tam Pani porcje produktów, w tym również migdałów oraz innych orzechów czy pestek, które dostarczają 50 kcal/porcję. W przypadku migdałów 50kcal dostarcza porcja równa 6g (9 sztuk). Jest to prosty sposób na kontrolowanie ilości spożywanych produktów, a co za tym idzie, dostarczanych kilokalorii wraz z pożywieniem, które niejednokrotnie są skrupulatnie liczone podczas stosowania diety odchudzającej.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik