Sekrety Diety - Czy mogę czasem jeść słodycze?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy mogę czasem jeść słodycze?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy mogę czasem jeść słodycze?

 
Ponad rok temu schudłam 20 kg stosując nowe nawyki żywieniowe i udało mi się utrzymać wagę. Zastanawiam się jak często mogę sobie pozwolić na coś słodkiego, np.chałwe? Czy jeżeli nie przekraczam dziennego limitu kcal to mogę włączać do jadłospisu słodycze?


Angela


 
Po pierwsze gratuluję sukcesu i pięknego wyniku w odchudzaniu. Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek. Z jednej strony od czasu do czasu można przymknąć oko na niewielkie "grzechy" dietetyczne, z drugiej jednak strony warto pamiętać, że wielu osobom, którym udało się schudnąć, braknie silnej woli by utrzymać zmniejszoną wagę przez dłuższy czas. Słodycze bywają uzależniające i przez to sięganie po nie jest niebezpieczne. Pamiętajmy, że nawet jeżeli nie przekraczamy zaplanowanych na konkretny dzień kilokalorii, to sięgając po słodycze zmniejszamy jakość naszej diety, dostarczamy mniej składników odżywczych, których odpowiednia ilość jest nam potrzeba do utrzymania zdrowia. Najlepszym rozwiązaniem jest poeksperymentowanie w kuchni i stworzenie własnych dietetycznych słodyczy. Np owocowo-orzechowych sałatek, lekkich jogurtowych galaretek z owocami i innych przysmaków, które mogą stać się składową zdrowej kuchni.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik