Sekrety Diety - Czy mogę się bezkarnie objadać zdrową żywnością?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy mogę się bezkarnie objadać zdrową żywnością?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy mogę się bezkarnie objadać zdrową żywnością?

 
Na wstępie napisze, że jestem mężczyzną w wieku 21 lat ze wzrostem 176cm i wagą około 95kg. Od kiedy pamiętam objadałem się słodyczami i fast food’ami. Od 4 dni jestem na diecie, którą sam rozpocząłem. Chcę schudnąć jakieś 20-25kg. Teraz jem tylko i wyłącznie pieczywo ciemne, ryby, warzywa, owoce i jogurty do picia z zawartością 60kcal/100ml. Czy opychając się (nie potrafię zrezygnować z opychania się) tymi produktami przez cały dzień do godziny 20 mam szansę na schudnięcie i nie będzie mi brakowało jakichś składników? Czy nie będę miał efektu jojo? Dodam, że chce już cały czas się tak odżywiać nie tylko po to żeby schudnąć. Ćwiczę na siłowni nieregularnie jakieś 1,5 godz. w tygodniu i próbuje zacząć biegać.


Damian


 
Pana BMI wynosi 30,7, co wskazuje już na otyłość o nieznacznym stopniu. Z tego względu należy zrzucić parę kilogramów nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również dla lepszego samopoczucia. Dieta, którą Pan zaczął stosować jest pod względem jakościowym jak najbardziej dobra. Jednak istota diety redukującej masę ciała polega przede wszystkim na ujemnym bilansie energetycznym. Z tego względu nie można bezkarnie jeść produktów, nawet tych "zdrowych". Proces chudnięcia powinien być powolny, w ten sposób zmniejszamy ryzyko efektu jojo, a organizm przyzwyczaja się do właściwego sposobu żywienia już podczas stosowania diety. Dziennie powinien Pan więc spożywać ok. 2300-2500 kcal/dzień, co pozwoli na stopniową redukcję masy ciała.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik