Sekrety Diety - Czy napoje izotoniczne nawadniają lepiej niż woda?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy napoje izotoniczne nawadniają lepiej niż woda?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy napoje izotoniczne nawadniają lepiej niż woda?

 
Chciałabym się dowiedzieć czy napoje izotoniczne na pewno lepiej nawadniają organizm podczas ćwiczeń niż woda. Ćwiczę 3-4 razy w fitness klubie na sali kardio przez ok 1-1,5 godz. Dodatkowo co drugi trening lub co drugi dzień wykonuję ćwiczenia siłowe. Wprawdzie nie mam nadwagi, ale chciałabym schudnąć ok 3kg więc ograniczyłam słodycze i zaczęłam jeść regularnie cztery posiłki. Efekty są już widoczne.


Maja


 
Napoje izotoniczne oprócz płynów uzupełniają również straty składników mineralnych i witamin, które towarzyszą nam podczas treningów, szczególnie tych, podczas których mocno się pocimy. Dodatek cukru i sodu przyspiesza tempo wchłaniania napoju i przyspiesza nawadnianie. Tego typu napoje mają duże znaczenie podczas treningów trwających bardzo długo. Warto jednak pamiętać, że dostarczają nam one kalorie i jeżeli staramy się kontrolować ich ilość, nie możemy pominąć ich w bilansie. Podczas próby schudnięcia polecam całkowite wyeliminowanie słodyczy i zjadanie nawet 5, a nie 4 posiłków.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik