Sekrety Diety - Czy ocet jabłkowy pomaga w odchudzaniu?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy ocet jabłkowy pomaga w odchudzaniu?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy ocet jabłkowy pomaga w odchudzaniu?

 
Chciałabym zastosować ocet jabłkowy w odchudzaniu, a właściwie na lepsze sampoczucie jak i na zmniejszenie apetytu, jednakże spotkałam się z opiniami iż może on nie pomóc a zaszkodzić zdrowiu. Sama już nie wiem, w które opinie mam wierzyć? Liczę na Pani wiedzę w tej dziedzinie i poradę.


Sylwia


 
Chociaż istnieją pewne badania wskazujące, że ocet jabłkowy może nieco zmniejszać glikemię poposiłkową, co jest przydatne podczas diety odchudzającej, nie można stawiać na to, że będzie on motorem naszej diety. Warto postawić na zdrowe żywienie, obfitujące w warzywa, chude mięso i nabiał, do diety wprowadzić ciemne pieczywo, pić dużo wody, zwiększyć aktywność fizyczną. Na 100% takie rozwiązanie przyniesie dużo większe korzyści niż sięganie po wspomagacze. Ocet jabłkowy proszę traktować jako sporadycznie pojawiający się dodatek do lekkich, ziołowych sosów sałatkowych. Np. łyżka octu, łyżka musztardy miodowej, łyżka oliwy z oliwek, zioła prowansalskie.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik