Sekrety Diety - Czy po diecie 1000kcal można zastosować dietę kopenhaską?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy po diecie 1000kcal można zastosować dietę kopenhaską?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy po diecie 1000kcal można zastosować dietę kopenhaską?

 
Dzień dobry, od poniedziałku planuję zacząć dietę kopenhaską po diecie 1000kcal. Schudłam 10kg a zostało mi jeszcze 5. Postanowiłam spróbować czegoś innego...i proszę o pomoc w następującej sprawie: 1 czy po 1000kcal mogę zastosować kopenhaską? 2 czy mogę pić kawę bez cukru albo zastąpić go mlekiem? 3 czy te jajka itp.. można posolić? 4 czy witaminy mam łykać w trakcie kuracji czy po? Czy te witaminy mogą być w formie tabletek musujących rozpuszczalnych w wodzie?


Sylwia


 
Każda dieta redukująca masę ciała, jeśli nie jest prawidłowo zbilansowana pod względem witamin i składników mineralnych, niesie za sobą konsekwencje w postaci niedoborów pokarmowych. Należy pamiętać, że stosowane na własną rękę popularne diety, takie jak 1000kcal czy tez dieta kopenhaska, są dietami bardzo restrykcyjnymi, dlatego należy podejść do nich rozsądnie. Stosowanie w krótkim czasie jednej diety po drugiej może doprowadzić do osłabienia organizmu i innych niepożądanych skutków zdrowotnych, dlatego nie zalecam stosowania diety kopenhaskiej. Pani efekt zrzucenia zbędnych kilogramów jest bardzo ładny. Po diecie 1000kcal powinna Pani zadbać o to, aby uzupełnić niedobory witamin i składników mineralnych w swoim organizmie i utrzymać obecną wagę poprzez racjonalne odżywianie i stopniowe podnoszenie kaloryczności posiłków. Aby długo cieszyć się efektami odchudzania, należy zmienić swoje stare nawyki żywieniowe. Po jakimś czasie, kiedy Pani organizm będzie "silniejszy" można ponownie spróbować zrzucić pozostałe zbędne kilogramy "pod okiem" dietetyka, który zbilansowałby Pani rację pokarmową pod względem składników odżywczych oraz właściwej kaloryczności. Należy mieć również na uwadze, że każda próba odchudzania powoduje w jakimś stopniu rozregulowanie metabolizmu, co doprowadza do tego, że coraz trudniej jest się odchudzić. Najskuteczniejszym sposobem zadbania o swoją sylwetkę jest racjonalne odżywianie oraz prawidłowy styl życia, co wiąże się z przyzwyczajeniem do właściwych nawyków żywieniowych i aktywnością fizyczną. Jeśli chodzi natomiast o suplementację diety, przyjmowanie witamin w trakcie stosowania restrykcyjnej diety odchudzającej jest wskazane, jednak lepszym rozwiązaniem jest poprawne zbilansowanie diety i dostarczanie do organizmu wszystkich niezbędnych składników mineralnym i witamin w postaci pożywienia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik