Sekrety Diety - Czy prawidłowo jest chudnąć 1kg tygodniowo?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy prawidłowo jest chudnąć 1kg tygodniowo?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy prawidłowo jest chudnąć 1kg tygodniowo?

 
Mam 17 lat, 172cm wzrostu i ważę 65kg. Chciałabym zrzucić 5kg. Podobno jeśli dostarczamy organizmowi 1000kcal mniej niż potrzebujemy, chudniemy 1kg tygodniowo, czy to prawda? Czy taka dieta jest bezpieczna?


Weronika


 
To prawda, że deficyt 1000kcal dziennie powoduje spadek masy ciała o około 1kg tygodniowo, jednak jest to maksymalne dopuszczalne tempo zdrowego odchudzania stosowane u osób z wyraźną nadwagą i osób otyłych. W Twoim przypadku masa ciała jest w samym środku normy, a 5kg których chcesz się pozbyć spowoduje przesunięcie się na dolną granicę normy. Z tego względu jeśli już upierasz się przy odchudzaniu, zalecam zastosowanie o połowę wolniejszego i zdrowszego tempa, czyli deficyt 500kcal. Taka dieta będzie lepiej zaspokajała potrzeby Twojego organizmu, będzie mniej męcząca i łatwiejsza do utrzymania, jednak musisz także uzbroić się w cierpliwość. Efekty zmniejszenia kaloryczności diety u osób, których masa jest w normie są wolniejsze.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik