Sekrety Diety - Czy wolno zmniejszyć kaloryczność diety do 500 kcal?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Czy wolno zmniejszyć kaloryczność diety do 500 kcal?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Czy wolno zmniejszyć kaloryczność diety do 500 kcal?

 
Witam serdecznie, od 2 lat jestem na diecie 1000 kcal, na której przy wzroście 166cm udało mi się schudnąć z 72 do 48kg. Przez pół roku udało mi się tę wagę utrzymać, niestety pod wpływem antydepresantów przytyłam do 54 kg i czuje się bardzo źle z tą wagą. Czy nadal utrzymywać limit 1000 kalorii, czy jednak zmniejszyć, by wrócić do wagi 48kg? Boje się przytycia, ale nie chce też jeść jedynie 500 kcal dziennie.


Olga


 
Droga Olgo,
Wyrządzasz swojemu organizmowi straszną krzywdę. Ograniczenie spożycia energii do 1000kcal to praktycznie głodzenie się. Nie wiem ile masz lat i jaka jest Twoja aktywność fizyczna, dlatego trudno jest mi określić ile kilokalorii powinnaś spożywać w ciągu dnia, ale na pewno będzie to wartość dużo większa niż 1000kcal. Tak restrykcyjna dieta jest wstrząsem dla organizmu, który aby ubezpieczyć się na ewentualny kolejny wstrząs zaczyna nawet z takiej ilości energii odkładać zapasy w tkance tłuszczowej, a Ty chcąc obniżyć spożywany próg energetyczny do jeszcze mniejszej wartości robisz dokładnie to co przewidział Twój organizm i już się na to przygotował. Uważam również, że głównym powodem przytycia nie były antydeprasanty, ale właśnie odkładanie zapasów przez wycieńczony organizm. Leki może też miały na to jakiś wpływ, ale na pewno nie tak duży jak podejrzewasz. Pod żadnym pozorem proszę nie obniżać kolejny raz spożywanej ilości energii. W tej chwili waga jest w normie i zalecałabym utrzymywanie jej, proponuję umówić się z dietetykiem, który zajmie się tą sprawą dokładniej, aby kontrola wagi odbywała się w sposób bezpieczny i aby nie wyrządzać sobie samej krzywdy. Proszę dbać o swoje zdrowie, bo mamy je tylko jedno.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik