Sekrety Diety - Dieta Kayo Mayo i sok malinowy

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Dieta Kayo Mayo i sok malinowy

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Dieta Kayo Mayo i sok malinowy

 
Od 2 dni jestem na diecie kliniki Kayo Mayo. Czy jeżeli napiłabym się herbaty z sokiem malinowym bez cukru,zaszkodziłoby to jakoś? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Marcelina


 
Trudno mi powiedzieć jaką dokładnie dietę Pani stosuje, ponieważ różne źródła podają różne informacje o diecie kliniki Mayo. Jedna z wersji tej diety krążąca w internecie oparta jest w głównej mierze na jajkach i warzywach, nie dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych, za to ze względu na dużą zawartość cholesterolu może przyczyniać się do niebezpiecznego podwyższenia poziomu tego składnika we krwi. W innej dostępnej publikacji dieta Mayo to właściwie zasady zdrowego żywienia podane w nieco inny sposób i taką wersję można polecić.

Odnośnie soku malinowego do herbaty, to jakby się stosowana przez nas dieta nie nazywała, sok malinowy ma na nią wpływ, gdyż dostarcza dodatkowych kalorii. Należy sprawdzić kaloryczność tego produktu na opakowaniu i samemu ocenić ile kalorii doda się do dziennego bilansu energetycznego pijąc taki sok. Są osoby, które dodają do herbaty łyżeczkę soku, inne wlewają 1/3 szklanki. Jedni piją dwie herbaty z sokiem dziennie, inni nawet dziesięć. Dlatego należy samodzielnie ocenić, czy ilość dodawanego przez nas soku wpłynie znacząco na dietę, czy też będzie to znikomy dodatek, który możemy zastosować.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik