Sekrety Diety - Dieta stabilizacyjna - jak dodawać kalorie?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Dieta stabilizacyjna - jak dodawać kalorie?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Dieta stabilizacyjna - jak dodawać kalorie?

 
Mam 55 lat, wzrost 158 cm, waga obecna 57kg. Jestem dopiero co po diecie 1000kcal. Ile mam dodać kalorii na początku i później, by waga utrzymała się na tym poziomie? Jak to się robi? Odchudzam się po raz drugi, bo nie potrafię dodawać kalorii i nie wiem jak często i ile. Proszę o radę!


Danusia


 
Gratuluję motywacji i schudnięcia. Rozumiem Pani obawy, aby nie przytyć i aby kilogramy nie wróciły, szczególnie po kuracji dietą 1000 kalorii, czyli dietą dość mocno ograniczającą spożycie. Po zakończeniu odchudzania trzeba pamiętać, aby kaloryczność posiłków zwiększać stopniowo. Ważne jest, aby z dnia na dzień nie przestawić się na tryb życia sprzed okresu diety, bo wtedy organizm wykorzysta tę okazję i szybko zmagazynuje kalorie w postaci tkanki tłuszczowej. Proponuję indywidualną dietę stabilizacyjną, tzn. aby zwiększać kaloryczność posiłków np. o 200 kcal na tydzień i ciągle kontrolować wagę. Jeśli następowałby wzrost wagi, to zalecam zatrzymanie się na konkretnym poziomie, np. 1400 kcal przez 3-4 tygodnie i ponownie zacząć zwiększać kaloryczność. W efektywnym chudnięciu ważna jest cierpliwość i konsekwencja. Proszę pamiętać, że najlepszym wrogiem efektu jo-jo jest aktywność fizyczna i zachęcam do ruchu, szczególnie na wiosnę!

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik