Sekrety Diety - Dlaczego moja waga stanęła w miejscu?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Dlaczego moja waga stanęła w miejscu?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Dlaczego moja waga stanęła w miejscu?

 
Kilka miesięcy temu zaczęłam stosować diety pod okiem dietetyka. Mam 17 lat, 151 cm wzrostu i aktualnie ważę 55 kg. Stosując dietę ograniczającą spożycie do 1000 kcal zrzuciłam 3 kg, a potem moja waga już nie malała. Postanowiłam zrezygnować z tej diety. Czy powinnam na nowo skonsultować się z dietetykiem? Co mogło być przyczyną zatrzymania wagi podczas stosowania diety?


Karolina


 
Droga Karolino! U osób w Twoim wieku intensywne odchudzanie się nie jest zalecane ze względu na okres szybkiego rozwoju organizmu. Dieta ograniczająca spożycie energii do 1000 kcal szczególnie w Twoim wieku nie spowoduje nic dobrego. Jedząc tak małe ilości pożywienia w pewnym momencie Twój organizm się do tego przyzwyczaił, czym spowodowane było zatrzymanie wagi. Długotrwałe stosowanie tej diety może wręcz przynieść odwrotne skutki a niżeli oczekiwałaś, ponieważ Twój organizm, aby „ubezpieczyć się” na kolejny szok ograniczający spożycie żywności będzie odkładał zapasy w tkance tłuszczowej, a Ty jedząc coraz mniej będziesz przybierała na wadze. Niezmiernie ważne jest dobranie odpowiedniej diety do wieku, płci, stanu zdrowia i innych parametrów, dlatego proponuję skonsultować się z dietetykiem, który indywidualnie dostosuje sposób odżywiania optymalny do wieku i Twoich oczekiwań.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów




Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik