Sekrety Diety - Dlaczego nagle przestałam chudnąć?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Dlaczego nagle przestałam chudnąć?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Dlaczego nagle przestałam chudnąć?

 
Od pewnego czasu odchudzam się w powolny sposób około 0,5kg na tydzień. Zawsze miałam dobry metabolizm, jednak od miesiąca moja waga poszła w górę o 1,5kg i uparcie nie chce zejść. Czy jest jakiś skuteczny, w miarę szybki sposób żeby ją z powrotem ruszyć i pozbyć się tego zastoju i dodatkowej masy?


Julia


 
Podczas odchudzania czasem zdarzają się takie zastoje. Bywa, że mimo stosowania diety, wskazówka wagi uporczywie stoi w miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest cierpliwość. Ponieważ w Pani przypadku waga poszła nieco w górę, warto zastanowić się dlaczego. Może powodem były jakieś dodatkowe spożywane kalorie, albo zmniejszenie aktywności fizycznej? Niezależnie od przyczyny polecam zwiększyć nieco aktywność fizyczną i przyjrzeć się swojej diecie raz jeszcze, czy nie mogłaby być jeszcze nieco bardziej zdrowa. Jeżeli przez dłuższy czas nie będzie efektów, a uzasadnione jest dalsze chudnięcie, jedynym wyjściem jest zwiększenie aktywności fizycznej i nieznaczne zmniejszenie kaloryczności diety.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik