Sekrety Diety - Dlaczego należy jadać 5 posiłków?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Dlaczego należy jadać 5 posiłków?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Dlaczego należy jadać 5 posiłków?

 
Czy konieczne jest żeby jeść 5 posiłków dziennie? Dla mnie prostszym sposobem jest jedzenie 3 posiłków, oczywiście nie obfitych. Odchudzam się tydzień dietą niskokaloryczną oraz codziennie spędzam godzinę na siłowni, czy to normalne, że waga nie spada w dół?


Agata


 
Jedzenie 5 posiłków jest dużo lepszym rozwiązaniem podczas odchudzania. Zbyt długie przerwy między posiłkami powodują "głodzenie" organizmu, co owocuje większym odkładaniem tkanki tłuszczowej, częstsze jedzenie pomaga uregulować stężenie cukru we krwi, a tym samym insuliny, której nadmiar przyczynia się do lipogenezy (tworzenie tkanki tłuszczowej). Gdy się odchudzamy siłą rzeczy musimy zmniejszyć kaloryczność naszych posiłków, większa ich liczba pomaga zwiększyć uczucie sytości. Każdy posiłek to zwiększenie wydatków energetycznych naszego organizmu, dlatego właśnie podczas odchudzania warto jadać więcej mniejszych posiłków. Jeżeli pomimo aktywności fizycznej i trzymania diety waga nie spada, warto przyjrzeć się swojej diecie, być może kaloryczność zaplanowanej diety jest zbyt duża.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik