Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Gdzie jest zdrowa glukoza?

Gdzie jest zdrowa glukoza?

 
Mam 22 lata, moje studia wymagają wytężonej pracy umysłowej, jestem na nogach 18-20 godzin po czym śpię ok. 5. Siedzę wieczorami i dużo się uczę dlatego czuje ze mój mózg potrzebuje glukozy. Wtedy sięgam po słodycze, pije też regularnie kawę. Chce się zdrowo odżywiać, choć z regularności jest ciężko. Ostatnio pogorszyła mi się cera, włosy i samopoczucie, gdzie szukać zdrowej glukozy?


Dominika


 
Jeżeli pragniemy dostarczyć do mózgu glukozy nie sięgajmy po słodycze, lecz postawmy na ciemne pieczywo, gruboziarniste kasze, makarony, brązowy ryż, płatki owsiane. Cukier z białego pieczywa, bułek, ciastek czy cukierków co prawda podnosi poziom glukozy we krwi, ale na bardzo krótko, co więcej, glukoza bardzo szybko spada i to do wartości jeszcze mniejszej niż przed jego zjedzeniem. Choć kawa poprawia koncentrację, należy zachować umiar w jej piciu. Zbyt duże ilości kawy wypłukują z naszego organizmu cenne składniki mineralne, bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować.

dietetyk: Karolina Jaworska

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
2 + 9 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dieta przez internet
Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik