Sekrety Diety - Gdzie jest zdrowa glukoza?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Gdzie jest zdrowa glukoza?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Gdzie jest zdrowa glukoza?

 
Mam 22 lata, moje studia wymagają wytężonej pracy umysłowej, jestem na nogach 18-20 godzin po czym śpię ok. 5. Siedzę wieczorami i dużo się uczę dlatego czuje ze mój mózg potrzebuje glukozy. Wtedy sięgam po słodycze, pije też regularnie kawę. Chce się zdrowo odżywiać, choć z regularności jest ciężko. Ostatnio pogorszyła mi się cera, włosy i samopoczucie, gdzie szukać zdrowej glukozy?


Dominika


 
Jeżeli pragniemy dostarczyć do mózgu glukozy nie sięgajmy po słodycze, lecz postawmy na ciemne pieczywo, gruboziarniste kasze, makarony, brązowy ryż, płatki owsiane. Cukier z białego pieczywa, bułek, ciastek czy cukierków co prawda podnosi poziom glukozy we krwi, ale na bardzo krótko, co więcej, glukoza bardzo szybko spada i to do wartości jeszcze mniejszej niż przed jego zjedzeniem. Choć kawa poprawia koncentrację, należy zachować umiar w jej piciu. Zbyt duże ilości kawy wypłukują z naszego organizmu cenne składniki mineralne, bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik