Sekrety Diety - Gdzie jest zdrowa glukoza?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Gdzie jest zdrowa glukoza?

Gdzie jest zdrowa glukoza?

 
Mam 22 lata, moje studia wymagają wytężonej pracy umysłowej, jestem na nogach 18-20 godzin po czym śpię ok. 5. Siedzę wieczorami i dużo się uczę dlatego czuje ze mój mózg potrzebuje glukozy. Wtedy sięgam po słodycze, pije też regularnie kawę. Chce się zdrowo odżywiać, choć z regularności jest ciężko. Ostatnio pogorszyła mi się cera, włosy i samopoczucie, gdzie szukać zdrowej glukozy?


Dominika


 
Jeżeli pragniemy dostarczyć do mózgu glukozy nie sięgajmy po słodycze, lecz postawmy na ciemne pieczywo, gruboziarniste kasze, makarony, brązowy ryż, płatki owsiane. Cukier z białego pieczywa, bułek, ciastek czy cukierków co prawda podnosi poziom glukozy we krwi, ale na bardzo krótko, co więcej, glukoza bardzo szybko spada i to do wartości jeszcze mniejszej niż przed jego zjedzeniem. Choć kawa poprawia koncentrację, należy zachować umiar w jej piciu. Zbyt duże ilości kawy wypłukują z naszego organizmu cenne składniki mineralne, bez których nasz organizm nie może prawidłowo funkcjonować.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
7 + 6 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dietetyk Warszawa
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
Koszykowa 59 lok.35, Warszawa
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik