Sekrety Diety - Ile można zjeść w ciągu dnia?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Ile można zjeść w ciągu dnia?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Ile można zjeść w ciągu dnia?

 
Interesuję się prawidłowym odżywianiem. Próbuję teraz ustalić właściwą ilość zjadanego pożywienia podczas jednego posiłku. Właśnie w związku z tym chciałbym się dowiedzieć ile gramów powinien maksymalnie wynosić jeden posiłek? Ile gramów pożywienia można maksymalnie zjeść w ciągu jednego dnia?


Dawid


 
Proszę zwracać uwagę nie tyle na masę spożywanych produktów w ciągu dnia, ale na sumę ich wartości energetycznej. Ilość kalorii jaką powinniśmy spożywać w ciągu dnia zależy od wielu czynników: płci, wieku, wagi, wzrostu, aktywności fizycznej oraz rodzaju wykonywanej pracy. Poza tym każdy z posiłków powinien być skomponowany tak, aby dostarczyć określoną część indywidualnej dziennej wartości energetycznej diety. Najbardziej obfitymi posiłkami w ciągu dnia są śniadanie i obiad, lecz aby wyznaczyć indywidualną ilość kalorii jaką powinien Pan spożywać proponuję skonsultować się z dietetykiem. Udzieli on informacji o kaloryczności poszczególnych posiłków jakie powinien Pan spożywać, aby suma kalorii nie przekraczała optymalnej wartości, dzięki czemu organizm będzie mógł prawidłowo funkcjonować i być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej każdego dnia.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik