Sekrety Diety - Jak powinna wyglądać kolacja?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak powinna wyglądać kolacja?

Jak powinna wyglądać kolacja?

 
Chciałabym się dowiedzieć, co najlepiej jeść na kolacje. W wielu czasopismach i na forach czytam,że nie można jeść wieczorem owoców i pieczywa. Jak jest naprawdę?


Milena


 
Kolacja powinna być lekkim posiłkiem jedzonym około 3 godzin przed pójściem spać. Zakładając, że zjadamy 5 posiłków powinna dostarczać około 20 % dziennej energii. Jako jeden z głównych posiłków powinna być pełnowartościowa, co oznacza, że powinna dostarczać nam źródła węglowodanów złożonych (np. ciemne pieczywo, pełnoziarniste płatki, ciemne makarony), dobrej jakości białka (np. chudy ser, wędlina drobiowa, jajko) i warzyw lub owoców. Nic jednak się nie stanie, jeżeli nie będąc głodnym na kolację zjemy np. tylko kefir, lub owoc, ponieważ podstawowym błędem, bardzo często obserwowanym, jest objadanie się na wieczór.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Dietetyk odpowiada online - jednorazowa konsultacja w cenie:  20 zł

 
Masz wątpliwości dotyczące zdrowego żywienia, diety, odchudzania? Nurtują Cię pytania dotyczące produktów spożywczych? Zadaj pytanie naszemu dietetykowi! Odpowiedź otrzymasz na swój e-mail, a najciekawsze pytania umieścimy na tej stronie.

Dietetyk Karolina Jaworska
mgr inż. Karolina Jaworska
Temat:
Pytanie:
Imię:
E-mail (na ten adres dietetyk prześle odpowiedź):
E-mail (podaj ponownie w celu sprawdzenia):
Wpisz rozwiązanie:
7 + 6 =
Zamawiam odpowiedź na pytanie do dietetyka w cenie 20 zł. Oświadczam, że podany adres e-mail jest prawidłowy. Rozumiem, że odpowiedź zostanie przesłana na ten adres w ciągu 3 dni po zaksięgowaniu wpłaty.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesłania odpowiedzi na pytanie oraz przesyłania informacji o aktualnościach na stronie Sekrety Diety.Akceptujemy płatności Odpowiedź na pytanie wysyłamy na podany adres e-mail. Najciekawsze pytania po moderacji umieszczamy na tej stronie. Zapraszamy!

Odpowiedzi na pytania internautów

Dietetyk Warszawa
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
Koszykowa 59 lok.35, Warszawa
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik