Sekrety Diety - Jak powinna wyglądać kolacja?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak powinna wyglądać kolacja?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak powinna wyglądać kolacja?

 
Chciałabym się dowiedzieć, co najlepiej jeść na kolacje. W wielu czasopismach i na forach czytam,że nie można jeść wieczorem owoców i pieczywa. Jak jest naprawdę?


Milena


 
Kolacja powinna być lekkim posiłkiem jedzonym około 3 godzin przed pójściem spać. Zakładając, że zjadamy 5 posiłków powinna dostarczać około 20 % dziennej energii. Jako jeden z głównych posiłków powinna być pełnowartościowa, co oznacza, że powinna dostarczać nam źródła węglowodanów złożonych (np. ciemne pieczywo, pełnoziarniste płatki, ciemne makarony), dobrej jakości białka (np. chudy ser, wędlina drobiowa, jajko) i warzyw lub owoców. Nic jednak się nie stanie, jeżeli nie będąc głodnym na kolację zjemy np. tylko kefir, lub owoc, ponieważ podstawowym błędem, bardzo często obserwowanym, jest objadanie się na wieczór.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik