Sekrety Diety - Jak pozbyć się cellulitu?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak pozbyć się cellulitu?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak pozbyć się cellulitu?

 
Co jeść, a czego unikać, aby zmniejszyć celulit? Mam 16 lat, a jest on dosyć widoczny. Staram się zdrowo odżywiać, bo chcę schudnąć- ważę 58kg przy 170cm wzrostu. Ile razy w tyg. mogę sobie pozwolić na coś słodkiego? Czy budyń i kisiel nadają się na dietę? I jeszcze jedno - czy przepisy z diety Dukana, można włączyć w normalny jadłospis nie stosując tej diety?


Anna


 
Przy wzroście 170cm Twoja waga jest prawidłowa. Jeśli dokucza Ci obecność cellulitu warto przyjrzeć się swojej diecie jedynie pod względem jakościowym łącząc racjonalne odżywianie z aktywnością fizyczną, która jest silnym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Dobierając produkty, zwracaj uwagę na zawartość tłuszczy i cholesterolu, unikaj słodyczy (głównie tych na bazie czystych cukrów prostych: cukierki, ciastka, ciasta), co nie oznacza całkowitej rezygnacji z łakoci (1-2 razy/tydzień słodka przekąska w postaci gorzkiej czekolady, batonów zbożowych itp. jest dozwolona). W Twojej diecie mogą pojawiać się również produkty takie jak kisiel, budyń czy też galaretka jako substytuty słodyczy, jednak zalecam, aby spożywać je łącznie z owocami (szczególnie cytrusowymi) np. z pomarańczą, grejpfrutem, kiwi. Warto też zmniejszyć w nich ilość dodawanego cukru w stosunku do tego, co pisze producent na opakowaniu (o ile są z torebki). Powinnaś ograniczyć produkty dosładzane: wszelkie jogurty owocowe, słodkie napoje itp. zastępując je warzywami, świeżymi owocami lub własnoręcznie przygotowanym koktajlem z owoców. Mimo, iż popularne diety redukujące masę ciała same w sobie nie są zalecane przez dietetyków, to włączenie do swojego jadłospisu potraw z diety Dukana na bazie chudego białka zwierzęcego, białka ryb oraz przetworów mlecznych jest jak najbardziej wskazane. Należy również pamiętać o nawadnianiu organizmu pijąc codziennie odpowiednie ilości wody (min. 1,5l/d), która skutecznie wspomaga redukcję cellulitu.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik