Sekrety Diety - Jak schudnąć najszybciej?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak schudnąć najszybciej?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak schudnąć najszybciej?

 
Chciałabym schudnąć 40kg w jak najkrótszym czasie. Moja praca nie pozwala jadać regularnie posilków, zazwyczaj moja kolacja odbywa się w godzinach 19.00-20.00. Mam 178cm wzrostu i ważę 93kg. Podejmowałam różne diety i zawsze rezygnowałam po tygodniu, bo nie było skutków. Jaką dietę stosować, aby schudnąć szybko?


Kasia


 
Pani Kasiu, dążenie do osiągnięcia odpowiedniej masy ciała to poważna sprawa, trzeba spojrzeć na ten problem w sposób odpowiedzialny i realny. Po pierwsze Pani obecne bmi wynosi 29,4 (górna granica nadwagi) i niebezpiecznie zbliża się do otyłości. Ta z kolei niesie za sobą duże konsekwencje zdrowotne, zmniejsza jakość i skraca długość życia. Niestety trzeba pozbyć się złudzenia, że jakakolwiek dieta pomoże Pani osiągnąć cel w krótkim czasie. Niezbędna jest zmiana obecnych nawyków żywieniowych i konsekwentne dążenie do celu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście spotkanie z dietetykiem, który przeanalizuje Pani sposób żywienia, wskaże błędy i opracuje plan działania.

Po drugie, chęć schudnięcia jak najbardziej w Pani przypadku jest warta pochwały, jednak chęć osiągnięcia wagi 53kg przy wzroście 178cm, co daje bmi 16,7 (wychudzenie) jest niebezpieczna. Prawidłowa masa ciała w Pani przypadku waha się w granicach 63-79kg.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik