Sekrety Diety - Jak schudnąć przy hipoglikemii?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak schudnąć przy hipoglikemii?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak schudnąć przy hipoglikemii?

 
W ciągu dnia jem 2 posiłki, śniadanie i obiad. Na śniadanie jem 2 kromki chleba z czymkolwiek, a obiad to np zupa, czy ziemniaki z udkiem i surówką. Oprócz tego jem owoce np. na drugie śniadanie zjadłam pół grejpfruta i na kolację banana. W ciągu 2 tygodni schudłam 2 kg. Czy mogę tak się odżywiać? Jak później po diecie uchronić się przed jojo? Mam 173 i ważę 88 kg. Dodam że cierpię na hipoglikemię poposiłkową.


Ewa


 
Pani Ewo,

W przypadku gdy mamy problem z wahaniami cukru we krwi istotne jest zadbanie o regularność posiłków i ich niski indeks i ładunek glikemiczny. Myślę, że lepiej byłoby gdyby jadała Pani zaplanowane 3 posiłki i 2 przekąski.

2 kilogramy na 2 tygodnie to dość szybkie tempo chudnięcia, jeżeli obawia się Pani efektu jojo, warto nieco zwolnić tempo, a zbliżając się do zaplanowanego celu stopniowo, a nie gwałtownie, zwiększać ilość pożywienia, by stopniowo przyzwyczajać organizm do wychodzenia z diety.

Zdrowa dieta to dieta urozmaicona dlatego namawiam do poszerzania wachlarza zjadanych produktów. Jeżeli standardowo Pani obiad to ziemniaki z mięsem i surówką, namawiam do sięgania po kasze, ryż i ciemne makarony wymiennie z ziemniakami, można zastępować mięso rybami, strączkami lub jajkiem, a surówki polecam przyrządzać ze wszystkich dostępnych na rynku warzyw.

Ponieważ niski indeks glikemiczny jest kluczowy w Pani przypadku zalecam unikanie wysoprzetworzonej żywności, słodyczy, dosładzania napojów i posiłków. Owoce, szczególnie te słodkie lepiej jest jadać w obecności produktów bogatych w białko i dobry tłuszcz. Można np. banana zaserwować z jogurtem lub dorzucić do niego kilka orzechów. Warto używać do posiłków soku z cytryny jako przyprawy do ryb, surówek, sałatek. Bardzo ważne w przypadku odchudzania, jak i zapobiegania hipoglikemii jest sięganie po dodatek warzyw do każdego posiłku, w Pani przypadku lepsze będą te świeże, lub ugotowane aldente niż rozgotowane i mocno rozdrobnione.

W utrzymaniu zmniejszonej odchudzaniem masy ciała bardzo pomaga aktywność fizyczna, jeżeli wprowadzimy ją na stałe do naszego harmonogramu dnia, szanse na powodzenie odchudzania bardzo rosną.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik