Sekrety Diety - Jak skutecznie przytyć?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak skutecznie przytyć?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak skutecznie przytyć?

 
Wszędzie są porady jak szybko i skutecznie schudnąć, ja mam inny problem. Chciałbym przybrać na wadze 5kg. Jak mam to zrobić? Bardzo proszę o jakąś krotką radę dla mnie, bo nie wiem co mam jeść. Uprawiam sport, ale nawet, kiedy nie ruszam się i jem dużo to nic na wadze mi nie przybywa. Ciągle mam 73 kg przy wzroście 184cm. Chciałbym ważyć ok. 78kg. Proszę o rady.


Adam


 
Panie Adamie, proponuję przyjrzeć się swojemu codziennemu jadłospisowi bardzo uważnie. Aby przybrać na wadze należy zwiększyć wartość energetyczną diety, ale w taki sposób, aby była ona skomponowana w sposób racjonalny. Posiłki powinny być pełnowartościowe, tzn. powinny zawierać źródło węglowodanów złożonych (pieczywo najlepiej z pełnego przemiału, kasze, makarony razowe, ryż brązowy) dobrej jakości białko (chude mięsa, drób, ryby, mleko bądź produkty mleczne jak kefiry, jogurty) oraz warzywa lub owoce. Do codziennego jadłospisu warto włączyć różnego rodzaju naturalne przekąski: suszone owoce, orzechy, pestki dyni czy słonecznika itp. Są wysokokaloryczne, a jednocześnie bogate w składniki odżywcze. Ponadto powinien Pan zwrócić uwagę na liczbę posiłków w ciągu dnia (optymalnie od 4 do 5 na dzień) oraz na to, czy posiłki są spożywane w sposób systematyczny rozpoczynając dzień od śniadania. Proszę również przyjrzeć się własnemu stylowi życia. Są bowiem też inne czynniki, które nie sprzyjają w przybraniu na wadze. Należą do nich: codzienny stres, używki, takie jak nikotyna czy kofeina zaliczane do tzw. stymulatorów metabolizmu. Oczywiście aktywność fizyczna sprzyja temu, aby nie przybrać w samą tkankę tłuszczową, lecz zamieniać dodatkowe kilokalorie na tkankę mięśniową. Jeżeli własne działania w tym zakresie okażą się niewystarczające, proponuję spotkać się z dietetykiem i wspólnie ułożyć plan żywieniowy.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik