Sekrety Diety - Jak stracić 8kg w wieku dojrzewania

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak stracić 8kg w wieku dojrzewania

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak stracić 8kg w wieku dojrzewania

 
Mam 14 lat, 157cm i ważę 58kg. Moje marzenie to 50kg! Próbuję różnych diet, czasem sama wymyślam i nie wytrzymuję długo. Nie mogę się powstrzymać od jedzenia, a tak bardzo mi zlaeży na zrzuceniu tych 8kg. Proszę mi pomóc.


Klaudia


 
Twój wskaźnik masy ciała BMI wynosi 23,5 i mieści się między 85 a 95 centylem, co świadczy o lekkiej nadwadze, ale nie masz powodów by być wobec siebie, aż tak krytyczna. Zapewne te kilka zbędnych kilogramów po prostu zniknie, kiedy zakończy się Twój okres intensywnego rozwoju, który aktualnie przechodzisz. Jeśli aż tak zależy Ci na osiągnięciu optymalnej wagi już w tym wieku, to wystarczyłby ubytek tylko 5kg zamiast tych 8. Zazwyczaj diety, które nie są poparte wiedzą dietetyka mogą być źle zbilansowane, co może rozregulować Twój metabolizm i stworzyć w przyszłości większe problemu z utrzymaniem odpowiedniej masy ciała. Aby tracenie na wadze było bezpieczne, szczególnie w okresie rozwoju ważna jest pomoc profesjonalisty, więc zachęcam, abyś skonsultowała swój problem z dietetykiem. Bardzo ważnym aspektem jest również utrzymywanie aktywności fizycznej na odpowiednim poziomie - to najlepszy sprzymierzeniec w walce ze zbędnymi kilogramami.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik