Sekrety Diety - Jak uniknąć efektu jojo po Dukanie?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak uniknąć efektu jojo po Dukanie?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak uniknąć efektu jojo po Dukanie?

 
Witam! Stosując w wakacje dietę Dukana schudłam 7 kg, niestety nie przeprowadziłam 3 fazy, czego następstwem było przybranie na wadze 11 kg. Kilkakrotnie próbowałam jeszcze zaczynać tę dietę, ale bezskutecznie. Zastanawiam się jak teraz zrzucić te 11 kg. Co i ile jeść? Przed Dukanem jadłam mało i obawiam się, że teraz już żadna dieta na mnie nie podziała.


Magdalena


 
Droga Magdaleno! Niestety innowacyjne metody odchudzania mają to do siebie, że każdy organizm reaguje na nie inaczej. Na niepowodzenie z pewnością wpłynęło również niedokończenie diety, ale proszę się nie przejmować. Żadna dieta nie zastąpi, oraz nie zapewni tak bezpiecznej utraty masy ciała jak racjonalne żywienie. Ważne jest, aby odżywiać się normalnie, nie głodząc się. Proponuję rozłożenie dziennej racji pokarmowej na 5 posiłków spożywanych w odstępach 3- 4 godzin najlepiej o określonych porach dnia. Zalecam również włączenie do diety większej ilości warzyw i owoców, zrezygnowanie z tłustych potraw lub sosów, słodyczy, białego pieczywa oraz alkoholu. Dzięki temu organizm będzie lepiej trawił i z biegiem czasu stracisz nadwyżkę kilogramów, a Twój organizm będzie lepiej funkcjonował. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość i być konsekwentna.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik