Sekrety Diety - Jak zapanować nad łaknieniem ?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak zapanować nad łaknieniem ?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak zapanować nad łaknieniem ?

 
A od dłuższego czasu zauważyłam że mam częste napady obżarstwa . Każda wizyta w kuchni kończy się dramatem: jem co popadnie, byle było i nie potrafię nad tym zapanować. Próbowałam już z tym walczyć: ostatnio zapisałam się na fitness, zdrowiej się odżywiam - jednak epizody najadania się nie ustają. Waga zamiast iść w dół – podwyższa się. Chciałam ostatnio spróbować jakiś leków hamujących łaknienie. Czy są one skuteczne i potrafiłyby mi pomóc?


Karolina


 
Napady głodu mogą wynikać z różnych przyczyn. Być może ich powodem są złe nawyki żywieniowe, zbyt duże przerwy pomiędzy posiłkami, brak śniadania, nieodpowiednia jakość posiłków. Przyczyn można dopatrywać się również w zajadaniu stresu lub smutku. W każdym przypadku należy wyeliminować problem, a nie próbować go zamaskować poprzez stosowanie leków hamujących łaknienie. W pierwszym kroku radzę skonsultować się z dietetykiem i przeanalizować nawyki żywieniowe, przejście na zdrowe i racjonalne żywienie być może usunie problem.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik