Sekrety Diety - Jak zbić cholesterol?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak zbić cholesterol?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak zbić cholesterol?

 
Mam zbyt wysoki cholesterol, stosuję leki od lekarza i dietę jaką polecił mi dietetyk, ale czy coś oprócz tego pomoże mi zbić cholesterol?


Konrad


 
Bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest odpowiednia kontrola dietetyka. Proszę pamiętać, że przy diecie antycholesterolowej ważne jest unikanie tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, a więc smalcu, masła, śmietany, serów żółtych oraz twardych tłuszczów cukierniczych. Duże ilości niezdrowych tłuszczów trans, które podnoszą w naszym organizmie poziom cholesterolu są w półproduktach, słodyczach czy zupach w proszku. Proszę ograniczać również solenie potraw. Zalecam wzbogacenie swojej diety w zdrowe nienasycone tłuszcze, szczególnie z rodziny omega3 (ryby, orzechy, awokado, olej lniany) oraz produkty bogate w błonnik pokarmowy (grube kasze, razowe pieczywo oraz duże ilości warzyw i owoców), które pomogą pozbyć się złego cholesterolu. Oprócz stosowania diety zalecam aktywność fizyczną, która najlepiej "topi" cholesterol!

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik