Sekrety Diety - Jak zbilansować dietę, aby przytyć i zwiększyć masę mięśniową?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak zbilansować dietę, aby przytyć i zwiększyć masę mięśniową?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak zbilansować dietę, aby przytyć i zwiększyć masę mięśniową?

 
Witam, mam 19 lat, 175cm wzrostu i ważę 71kg, ale chciałbym ważyć więcej. Spożywam 4-5 posiłków dziennie bogatych w węglowodany i białko. Ćwiczę, czasami biorę odzywki białkowe, ale mimo wszystko nie mogę przybrać na wadze. Niektórzy mówili mi że do 21 roku życia mężczyźni dojrzewają i gdy minie ten okres dużo łatwiej będzie mi przytyć. Nie wiem ile w tym prawdy dlatego postanowiłem napisać do Państwa. Może to wynika z niedoboru jakichś składników pokarmowych i powinienem zrobić jakieś badania?


Krystian


 
Drogi Krystianie,
Po przeczytaniu Twojego listu widzę, że tak naprawdę nie chodzi Ci o to żeby przytyć tylko chciałbyś zwiększyć swoją masę mięśniową. Twoja waga jest w normie, jesteś teraz w okresie życia kiedy to Twój organizm intensywnie się rozwija i rośnie do czego niezbędne są mu składniki budulcowe takie jak białko i zapewne dlatego nie obserwujesz wzrostu wagi. Wpływ na to mają również ćwiczenia jakie wykonujesz. Składniki pokarmowe wykorzystywane są na bieżąco przez Twój organizm do budowy nowych tkanek w procesie rozwoju oraz są źródłem energii w czasie treningu. To prawda, że gdy etap wzrostu i rozwoju organizmu dobiegnie końca będzie Ci o wiele łatwiej przytyć, dlatego nie ma się czym martwić. Jeśli odczuwasz taką potrzebę, możesz zrobić podstawowe badania krwi i moczu, ale zapewne nie będzie powodów do zmartwień. Proszę jednak uważać, aby suplementując nie przekraczać zapotrzebowania na białko, ponieważ może to obciążać nerki i wątrobę. Takie rzeczy warto konsultować na bieżąco z dietetykiem.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik