Sekrety Diety - Jak zdrowo przytyć?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jak zdrowo przytyć?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jak zdrowo przytyć?

 
Witam, jestem piętnastoletnią dziewczyną. Mam 172cm wzrostu i ważę ok 42kg. Rok temu odchudzałam się, tzn nie jadłam kolacji ani słodyczy przed wakacjami przestałam a po wakacjach moja waga drastycznie spadła. Chciałabym przytyć ok 4-5kg jak na razie. Ale nie chcę efektu jo-jo, tzn czy jest możliwe aby on wystąpił, jeśli jadłam normalnie (oprócz słodyczy i kolacji).


Dominika


 
42kg przy wzroście 172 to bardzo mała masa ciała. Należy jak najszybciej spróbować ją zwiększyć. W Twoim przypadku martwienie się o efekt jojo jest zupełnie nieuzasadnione, dla własnego zdrowia powinnaś jak najszybciej zabrać się za zdrowe (niebyt szybkie) przybieranie na masie. Unikanie kolacji w Twoim przypadku jest błędem. Najlepszym rozwiązaniem jest kontrolowane zwiększanie masy ciała z pomocą dietetyka.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik