Sekrety Diety - Jaka dieta dla siedmiolatki?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jaka dieta dla siedmiolatki?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jaka dieta dla siedmiolatki?

 
Moja 7 letnia córka ma 135cm wzrostu i waży 35kg. Widzę, że coraz bardziej się zaokrągla i wprowadzam jej różne diety, ale nie mam doświadczenia i nie chcę zrobić jej krzywdy. Proszę o poradę jak i ile posiłków podawać córce?


Gabriela


 
Ważne jest aby w tym wieku kształtować u dziecka prawidłowe nawyki żywieniowe. Warto przyjrzeć się dokładnie jadłospisowi Pani córki i wprowadzić małe zmiany. Ponieważ Pani córka rośnie nie można wprowadzać restrykcyjnych diet odchudzających. Natomiast bez negatywnego wpływu na zdrowie dziecka można wyeliminować z diety słodkie napoje, czekolady i ciastka, chipsy, paluszki, żywność fast food. Dziecku warto podawać 5 posiłków dziennie, nie zapominać o produktach mlecznych, do każdego posiłku należy dodawać owoce lub warzywa, ważne jest też unikanie produktów bogatych w tłuszcz, szczególnie zwierzęcy. Ważnym punktem jest zwiększenie aktywności fizycznej.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik