Sekrety Diety - Jakie odchudzanie jest najlepsze dla nastolatki?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jakie odchudzanie jest najlepsze dla nastolatki?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jakie odchudzanie jest najlepsze dla nastolatki?

 
Ważę teraz 65kg, nie jestem wysoka i wiem, ze wyglądam grubo. Chialabym się dowiedzieć jak zmotywować się do zdrowego odchudzania, bo glodzenie się mnie nie obchodzi. Też chciałabym wiedzieć co musze odstawić oprócz słodyczy.


Kamila


 
Podczas zdrowego odchudzania najważniejsze to unikanie wszelkiego rodzaju produktów, które oprócz kalorii nie dostarczają wielu innych składników (białka, witamin, składników mineralnych itd). Do produktów, które dostarczają tak zwanych pustych kalorii zaliczamy wspomniane przez Panią słodycze, ale również słone przekąski (chipsy, paluszki, słone orzeszki), żywność typu fast-food (frytki, pizza, hamburgery), słodzone napoje gazowane (cola). Warto również wyeliminować białe pieczywo na rzecz ciemnego pełnoziarnistego, mięso wieprzowe na rzecz drobiowego. Podstawą przygotowywania niskokalorycznych posiłków powinny być świeże, surowe warzywa. Co do motywacji proszę spróbować metody małych kroczków. Postawić sobie mały cel np. zmniejszenie masy ciała o 3 kg i po osiągnięciu tej masy postarać się utrzymać wagę przez pewien czas, później proszę postawić sobie kolejny niewielki cel.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik