Sekrety Diety - Jedzenie co godzinę- dobre czy złe?

Pytanie do dietetyka

Sekrety Diety > Czytelnia > Pytanie do dietetyka > Jedzenie co godzinę- dobre czy złe?

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Jedzenie co godzinę- dobre czy złe?

 
Witam. Mam 21 lat i ważę 43 kg przy wzroście 162 cm. Chciałabym przytyć, ale mam pytanie - czy jeśli przytyję do 49 kg to będzie to widać? Czy jedynie waga będzie pokazywać 49 kg? Bo nie chcę utyć. No i mam jeszcze pytanie: czy jedzenie co godzinę albo 1,5 godziny jest dobre?


Basia


 
Pani Basiu,
Rozumiem, że zależy Pani na dobrym wyglądzie i utrzymaniu dobrej wagi. Jednak przy Pani wzroście i wieku, masa ciała jest bardzo mała. Prawidłowa waga dla kobiety o Pani parametrach powinna wynosić od 52,5 (BMI=20) do 65,6 (BMI=25) kg, zależnie od umięśnienia, będącego wynikiem aktywności fizycznej. W Pani przypadku najlepiej jadać w ciągu dnia 5-6 posiłków. Nie polecam jedzenia co godzinę, a raczej uregulowany system co ok. trzy godziny. Lepsze będzie jedzenie odpowiednich porcji w dłuższych odstępach czasu, tj. trzy godziny, dzięki czemu nie będzie Pani czuła uczucia głodu. Myślę, że warto byłoby porozmawiać osobiście z dietetykiem.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik