Sekrety Diety - Kasza na obiad.

Pytanie do dietetyka

USŁUGA NIEAKTYWNA

UWAGA! Obecnie diety internetowe nie są obsługiwane

Działalność poradni ogranicza się do prowadzenia szkoleń, pisania tekstów eksperckich, prowadzenia edukacji żywieniowej w kierunku diet wegetariańskich i wegańskich. Założycielkę poradni można odnaleźć w internecie oraz mediach społecznościowych pod nazwą yogahome.pl

Kasza na obiad.

 
Witam!

Odchudzałam się trochę i schudłam 8kg. Jadłam np tak: śniadanie 3 kromki chleba z masłem wędliną i ogórkiem lub pomidorem. Obiad mięso z kurczaka gotowane lub pieczone + dużo warzyw gotowanych podwieczorek owoc jakiś i na kolacje to samo co na śniadanie. Chciałabym jeść normalne obiady tj. zupy, ziemniaki, kasze. Moje pytanie brzmi czy jedząc te normalne obiady nie przytyję?


Kama


 
Pani Kamo,

Przede wszystkim gratulują ładnego wyniku odchudzania i dopinguję do dalszej pracy by utrzymać zmniejszoną wagę. Dbając o zdrowie i tym samym zdrowe odchudzanie przede wszystkim powinniśmy pamiętać o urozmaiceniu. Sięgając po różne produkty z różnych grup zabezpieczamy organizm przed niedoborami pokarmowymi. I odwrotnie, jeżeli nasza dieta przez dłuższy czas jest monotonna powinniśmy się liczyć z niebezpieczeństwem wystąpienia niekorzystnych skutków ubocznych.

Uważam, że jak najszybciej powinna Pani wprowadzić do diety bogatszy wachlarz produktów spożywczych. Z pobieżnego opisu Pani diety wynika, że w tym momencie nie jada Pani produktów mlecznych, w tym bardzo sprzyjających odchudzaniu mlecznych produktów fermentowanych, jak jogurt, kefir, maślanka, w diecie nie ma orzechów, pestek, ryb, jajek. Wszystkie wymienione przeze mnie produkty są wartościowe i z powodzeniem mogą zostać wprowadzone do dobrze zbilansowanej diety.

Oczywiście nie ma problemu, żeby urozmaicić posiłki obiadowe dokładając do nich kaszę, okazjonalnie ziemniaki, makarony, ryż. Natomiast istotne jest, żeby nadal w skład obiadu wchodziły duże porcje warzyw. Mięso z kurczaka z powodzeniem może wymienić Pani na indyka, ryby, jajka i rośliny strączkowe, na bazie których możemy stworzyć bardzo wartościowe i smaczne posiłki.

Warto jednak zaznaczyć, że efekt chudnięcia, ustabilizowania wagi lub jej wzrostu jest uzależniony od kaloryczności zaplanowanej diety. Dlatego warto skontrolować wartość nowych zestawów posiłkowych pod kątem kaloryczności.

dietetyk: Karolina Jaworska


Potrzebujesz skutecznej diety?

Odpowiedzi na pytania internautów
Dieta Truskawkowa Kalkulator Niedoborów Pokarmowych
Sekrety Diety - poradnia dietetyczna
poradnia@sekretydiety.pl
tel. 505-441-521
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody zablokuj cookies w swojej przeglądarce.
kowalewski & słabik